X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Gwałt na prawdzie historycznej". Prezydencki minister krytykuje decyzję rosyjskiego sądu ws. tablic katyńskich

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 15:00
Prezydencki minister Wojciech Kolarski krytykuje decyzję rosyjskiego sądu, który oddalił pozew w sprawie demontażu katyńskich tablic pamiątkowych w Twerze. - To jest przykład polityki rosyjskiej, która odwołuje się do takiego myślenia - powiedział.
Usuwanie tablic z b.  budynku NKWD w Twerze
Usuwanie tablic z b. budynku NKWD w TwerzeFoto: Kadr z filmu tvernews.ru: https://www.youtube.com/watch?v=_H1J1IGRR-k

Uzasadnienie werdyktu zostanie przedstawione 5 marca.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
tablica_rosja_zbrodnia_katyńska1200.jpg
Kasprzyk o sprawie tablic katyńskich w Twerze: pośmiertny prezent dla Stalina, w Rosji nie ma przypadków

"Przekreślanie narracji, w której Rosja przyznaje się do zbrodni komunizmu"

Minister Wojciech Kolarski powiedział Polskiemu Radiu, że takie decyzje przekreślają narrację, w której Rosja przyznaje się do zbrodni komunistycznych i czci pamięć ofiar.

- To jest przykład polityki rosyjskiej, która odwołuje się do takiego imperialnego myślenia, z którą nie mogą się pogodzić na przykład przedstawiciele Stowarzyszenia "Memoriał" zajmującego się upamiętnieniem zbrodni komunistycznych. To nie tylko gwałt na prawdzie historycznej, ale jest to cofnięcie, powrót do tej narracji, która - wydawało się - jest już w latach 90. przezwyciężona - mówił.

Posłuchaj
00:26 10930086_1.mp3 Wojciech Kolarski o wyroku rosyjskiego sądu (IAR)


Czytaj również:

Zdjęte tablice w Twerze

W maju ubiegłego roku ze ściany budynku należącego do Twerskiego Uniwersytetu Medycznego zdjęte zostały tablice upamiętniające ofiary stalinowskich zbrodni. Jedna z tablic poświęcona była polskim oficerom zamordowanym wiosną 1940 roku przez NKWD, a druga obywatelom ZSRR zgładzonym przez sowieckie służby. Tablice zostały zamontowane na początku lat 90. XX wieku, gdy polscy i rosyjscy historycy ustalili, że właśnie w piwnicach tego konkretnego budynku znajdowała się katownia NKWD, w której rozstrzeliwano jeńców. W tym miejscu zgładzono 6300 polskich oficerów: wojska, policji, Straży Granicznej i Żandarmerii Wojskowej.

Stowarzyszenie "Memoriał" próbowało ustalić, kto i na czyje polecenie zdemontował tablice pamiątkowe, a ponieważ nie udało się znaleźć osoby odpowiedzialnej, do sądu trafił pozew przeciwko Uniwersytetowi Medycznemu.

ms

Czytaj także

"Nowa jakość" w kwestii negowania zbrodni katyńskiej. Rosyjska gazeta ostrzega

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 10:41
Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazują nową jakość w kwestii negowania zbrodni katyńskiej - informuje "Nowaja Gazieta". Niezależna rosyjska gazeta komentuje w ten sposób działania władz Tweru i Rosyjskiego Towarzystwa Wojskowo-Historycznego.
rozwiń zwiń