more_horiz
Wiadomości

Rosja utrudnia działanie Twittera. W przyszłości możliwe całkowite zablokowanie serwisu

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 11:41
Jak poinformowała Federalna Służba Nadzoru Telekomunikacyjnego, od dziś wprowadzona została procedura spowalniania przepływu informacji. Roskomnadzor zapowiedział, że w przyszłości może całkowicie zablokować działanie serwisu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Sattalat Phukkum / Shutterstock.com

Rosyjscy obrońcy praw człowieka zwracają uwagę, że wszelkie tego typu działania władz mają jeden cel – jest nim uzyskanie jak największej kontroli nad internetem.

Kreml free 1200 zima
Rosyjski ruch "O Prawa Człowieka" kończy działalność. "Kreml świadomie niszczy organizacje broniące obywateli"

Z komunikatu Agencji Nadzoru Telekomunikacyjnego można się dowiedzieć, że utrudnianie funkcjonowania Twittera jest związane z "ochroną rosyjskich obywateli" i ma "zmusić serwis internetowy do przestrzegania prawa obowiązującego na terytorium Rosji". Roskomnadzor nazwał swoje działania "środkiem scentralizowanego reagowania".


Posłuchaj
00:49 rosja.mp3 Rosja zaczęła utrudniać działanie Twittera. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Moskwa ma pretensje do Twittera, że mimo wniosków w tej sprawie, od 2017 roku serwis nie zablokował dostępu do informacji zawierających treści szkodliwe dla nieletnich.

Podobne działania władze Rosji mogą podjąć w stosunku do innych światowych serwisów, między innymi za nieusunięcie informacji dotyczących demonstracji organizowanych przez opozycję.

Czytaj również:

Obrońcy praw człowieka przypominają, że władze Rosji cenzurują internet między innymi poprzez wprowadzanie przepisów, które przewidują wysokie kary dla serwisów i indywidualnych użytkowników za publikowanie w sieci treści niezgodnych z polityką Kremla.

itom

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem