Poliamoria równa małżeństwu? Kontrowersyjne zmiany w amerykańskim mieście

Włodarze miasta Cambridge w amerykańskim stanie Massachusetts zalegalizowali nową definicję "związku partnerskiego", która zakłada, że związek złożony z więcej niż dwóch osób będzie miał takie same prawa jak małżeństwo. 

2021-03-23, 10:43

Poliamoria równa małżeństwu? Kontrowersyjne zmiany w amerykańskim mieście
Decyzja włodarzy miasta Cambridge, w stanie Massachusetts wzbudziła ogromne kontrowersje.Foto: shutterstock/ Alex Staroseltsev

Cambridge, w którym mieści się słynny Uniwersytet Harvarda, jest drugim miastem w stanie, zaraz po Somerville, które zalegalizowało poliamorię. 

Powiązany Artykuł

free watykan shut 1200.png
"Udzielanie błogosławieństwa związkom tej samej płci niedozwolone". Orzeczenie watykańskiej Kongregacji

Podczas zgromadzenia, które odbyło się 8 marca, rada miasta Cambridge zagłosowała za przedefiniowaniem terminu "związek partnerski", który wcześniej rozumiano jako związek dwóch osób niezamężnych, mieszkających razem.

Dwie lub więcej osób

Nowa definicja "związków partnerskich" zakłada, że związek tworzy dwie lub więcej osób, które nie są związane ze sobą więzami krwi, ale "pozostają w relacji wzajemnego wsparcia, troski i zaangażowania oraz zamierzają pozostać w takim związku" i same "uważają się za rodzinę". 

Rada wycofała także wymóg, w którym osoby pozostające w związku partnerskim muszą mieszkać razem, a także postanowienie, że osoby pozostające w takim związku, muszą przedstawić miastu dowód ich więzi. 

REKLAMA

Czytaj także:

Powiązany Artykuł

free gender płeć dzieci shutterstorck 1200.png
Dziecko zmieni swoją płeć niezależnie od woli rodzica? Kontrowersje wokół niemieckiej ustawy

"Całkowity upadek małżeństwa"

Katoliccy uczeni, w tym profesor Robert George z Uniwersytetu Princeton, uważa, że przedefiniowanie małżeństwa może w bardzo niedalekiej przyszłości doprowadzić do całkowitego upadku tej instytucji i że coraz więcej osób zaczyna kwestionować potrzebę wierności seksualnej, wyłączności i trwałości w małżeństwie. George zauważył również, że w społeczeństwie, które odrzuciło ideę komplementarności seksualnej, nie ma racjonalnych podstaw do odrzucenia poliamorii.

Zmiany prawne w Cambridge zostały opracowane przy pomocy Polyamory Legal Advocacy Coalition i są wspierane przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne.

***

Somerville, które graniczy z Cambridge, rozszerzyło swoją definicję "związku partnerskiego" na związki poliamoryczne już w lipcu 2020 roku. Te dwa miasta zdecydowały się na takie zmiany jako pierwsze w kraju. 

REKLAMA

catholicnewsagency.com

as

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej