X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Transpłciowe kobiety z zakazem udziału w żeńskich rozgrywkach. Arkansas zmienia prawo

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 04:35
Gubernator stanu Arkansas w USA Asa Hutchinson podpisał prawo zabraniające transpłciowym kobietom udziału w żeńskich drużynach reprezentujących szkoły podstawowe, średnie oraz uczelnie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/msgrafixx
1200_LGBT_shutterstock.png
Izba Reprezentantów przyjęła "Akt o równości". Biden chce "ochrony dla osób LGBT"

Nowe zapisy, o ile nie zostaną zablokowane na drodze prawnej, wejdą w życie w lecie. Arkansas na takiego rodzaju krok decyduje się jako drugi po Missisipi stan w USA. Podobne prawo - któremu przeciwny jest Biały Dom - rozważane jest obecnie w ok. 20 stanach.

Czytaj także:

Argumentując swoją decyzję, Hutchinson stwierdził, że "pomoże ona promować i utrzymać uczciwość w zawodach sportowych dla kobiet".

- Podpisałem to prawo jako fan sportu kobiet, od koszykówki po piłkę nożną [...]. Głosi ono po prostu, że zawodniczki nie powinny być zmuszane do rywalizacji w sporcie z uczniem płci męskiej [...] - przekazał w oświadczeniu republikański gubernator.

Przeciwnikami takich zapisów są politycy Demokratów oraz organizacje reprezentujące środowiska LGBTQ. Ich zdaniem brak możliwości rywalizacji w zespołach żeńskich może mieć negatywny wpływ na zdrowie psychiczne transpłciowych kobiet.

Wskazują także, że może się to przyczynić do zwiększenia dyskryminacji tej młodzieży, która w szkołach często jest zastraszana i która wykazuje w USA wyższy odsetek samobójstw.

pb

Czytaj także

Poliamoria równa małżeństwu? Kontrowersyjne zmiany w amerykańskim mieście

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 10:43
Włodarze miasta Cambridge w amerykańskim stanie Massachusetts zalegalizowali nową definicję "związku partnerskiego", która zakłada, że związek złożony z więcej niż dwóch osób będzie miał takie same prawa jak małżeństwo. 
rozwiń zwiń