X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Napięcia i zamieszanie". Benedykt XVI zatroskany sytuacją w niemieckim Kościele

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 10:27
Jak mówił w rozmowie z hiszpańskim pismem katolickim "Alfa y Omega" prywatny sekretarz Benedykta XVI abp Georg Gänswein, papież senior zauważa "brak jedności w wielu zasadniczych aspektach wiary" w niemieckim Kościele katolickim. 
Papież Benedykt XVI
Papież Benedykt XVI Foto: Giulio Napolitano/shutterstock

Wyraźnie widać, że sytuację Kościoła katolickiego w Niemczech cechują dziś napięcia i zamieszanie - stwierdził abp Gänswein. Podkreślił, że Benedykt XVI ma tego świadomość i jest zatroskany stanem niemieckiego Kościoła.

W opinii sekretarza papieża seniora, episkopat w Niemczech nie wykazuje jednolitej postawy. Musi to zostać szybko wyjaśnione - przekonywał hierarcha - w innym razie katolicyzm w tym kraju czekają "poważne konsekwencje".

Abp Georg Gänswein został zapytany czy "w ocenie stosunków w Niemczech papież Franciszek może się oprzeć także na wiedzy Benedykta XVI". Jak odpowiedział, spotkania papieża i papieża seniora "odbywają się w wielkiej dyskrecji" i tylko oni znają treść swoich rozmów. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ
benedykt pap 1200.jpg
"Silny związek między misją a działaniem". Benedykt XVI o św. Józefie

Czytaj także:

"Schizma" w niemieckim Kościele?

Portal tvp.info cytuje niemieckiego kardynała Waltera Brandmüllera, który uważa, że niemieckim Kościele "faktycznie już się rozpoczęła" schizma. "W wywiadzie dla włoskiego dziennika »Il Messagero« były przewodniczący Papieskiego Komitetu Nauk Historycznych wyjaśnił, że »możemy mówić o schizmie, gdy trwa proces prowadzący do odłączania się od komunii hierarchicznej, od papieża«" - czytamy.

Kardynał stwierdził, że wspomniana schizma "dzieje się na naszych oczach", a dowodem na nią miałyby być "wypowiedzi i poglądy wielu niemieckich biskupów".

ms, tvp.info, KAI

Czytaj także

Papież Franciszek: miłosierdzie otrzymane od Boga trzeba przekazywać innym

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 11:57
Papież podczas homilii powiedział, że "miłosierdzie otrzymane przez Boga trzeba przekazywać innym". W Kościele jest dziś obchodzona Niedziela Miłosierdzia Bożego. Święto wprowadził Jan Paweł II w 2000 roku w związku z objawieniami świętej Faustyny Kowalskiej.
rozwiń zwiń