X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Paryski szczyt ws. Donbasu. Przywódcy wzywają Rosję do wycofania wojsk znad granicy

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 19:39
Ukraina, Francja i Niemcy wezwały Rosję do wycofania wojsk stacjonujących przy ukraińskiej granicy. Prezydenci Francji i Ukrainy rozmawiali w Paryżu o zagrożeniu ze strony Rosji. W spotkaniu uczestniczyła w formie wideokonferencji kanclerz Niemiec.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: ALEXANDER ERMOCHENKO/PAP/EPA

Podczas rozmów przywódcy Francji, Niemiec i Ukrainy wezwali Rosję do wycofania wojsk i deeskalacji napięcia. Angela Merkel, Emmanuel Macron i Wołodymyr Zełenski wyrazili zaniepokojenie w związku ze zwiększeniem liczby rosyjskich żołnierzy przy ukraińskiej granicy oraz na nielegalnie zaanektowanym Krymie.

pap zelensky macron 1200.jpg
Spotkanie przywódców Ukrainy, Niemiec i Francji. Tematem rozmów coraz gorsza sytuacja w Donbasie

Angela Merkel i Emmanuel Macron podkreślili wsparcie dla niepodległości, suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy - napisano w komunikacie wydanym po rozmowach. Przywódcy Francji i Niemiec przypomnieli też o potrzebie wdrożenia protokołu mińskiego z 2014 roku w sprawie zawieszenia broni na wschodniej Ukrainie.

Wołodymyr Zełenski zaproponował powrót do dyskusji w formacie normandzkim z udziałem władz Rosji, Ukrainy, Niemiec i Francji. Rozmowy te rozpoczęto w 2014 roku, aby wypracować pokojowe rozwiązanie w sprawie w konfliktu w Donbasie. Prezydent Ukrainy wyraził też nadzieję na ponowne zawieszenie broni w tym regionie.

Kilka godzin przed rozpoczęciem szczytu w Paryżu rosyjskie władze zaleciły, aby przywódcy Francji i Niemiec przekonali prezydenta Ukrainy, do - jak stwierdzono - "zaprzestania prowokacji wobec Rosji".

bartos

Czytaj także

"Rosja destabilizuje Ukrainę i całą Europę". Zełenski zaprasza europejskich polityków do Donbasu

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 13:50
- Rosja nie przestaje destabilizować naszego kraju, a przez niego - całej Europy - oznajmił w piątek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wywiadzie dla dziennika "La Repubblica". Zaprosił włoskich polityków do Donbasu, by przekonali się, co się tam dzieje.
rozwiń zwiń