X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Konflikt rosyjsko-ukraiński. Prezydenci Polski i Litwy wezwali do wycofania wojsk

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 21:48
Prezydenci Polski i Litwy wezwali Rosję do wycofania wojsk z granicy z Ukrainą. Andrzej Duda i Gitanas Nauseda rozmawiali na ten temat telefonicznie.
Rosyjskie wojska podczas ćwiczeń
Rosyjskie wojska podczas ćwiczeń Foto: Shutterstock.com/ Maksim Safaniuk

Prezydenci poruszyli kwestie koordynacji działań na forum unijnym i państw należących do NATO w celu odstraszenia Rosji przed eskalacją konfliktu.

- Wzywamy Rosję do natychmiastowego wycofania sił zbrojnych z granicy ukraińsko-rosyjskiej, do realizacji porozumień mińskich i współpracy z Ukrainą w myśl prawa międzynarodowego i wzajemnego poszanowania - powiedział Gitanas Nauseda cytowany w komunikacie litewskiego Pałacu Prezydenckiego.

pap zelensky macron 1200.jpg
Spotkanie przywódców Ukrainy, Niemiec i Francji. Tematem rozmów coraz gorsza sytuacja w Donbasie

Andrzej Duda i Gitanas Nauseda rozmawiali również o zacieśnieniu stosunków ze Stanami Zjednoczonymi pod przywództwem nowej administracji prezydenta Joe Biden'a.

Bezpieczeństwo elektrowni atomowej

Podzielili się też opiniami na temat tego, jak jeszcze USA mogłyby się zaangażować w pilne kwestie bezpieczeństwa regionalnego.

Poruszone zostały też kwestie szczytu klimatycznego, który w przyszłym tygodniu odbędzie się w Waszyngtonie. Prezydent Litwy zwrócił uwagę na kwestie bezpieczeństwa związane z funkcjonowaniem elektrowni atomowej w Ostrowcu na Białorusi.

Andrzej Duda i Gitanas Nauseda omówili też sytuacje pandemiczną w Polsce i na Litwie, a także postęp w szczepieniach przeciw Covid-19.

bartos

Czytaj także

"Rosja destabilizuje Ukrainę i całą Europę". Zełenski zaprasza europejskich polityków do Donbasu

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 13:50
- Rosja nie przestaje destabilizować naszego kraju, a przez niego - całej Europy - oznajmił w piątek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wywiadzie dla dziennika "La Repubblica". Zaprosił włoskich polityków do Donbasu, by przekonali się, co się tam dzieje.
rozwiń zwiń