X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Francja: raport działań służb wywiadowczych. Większość z nich dot. terroryzmu

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 01:55
W ubiegłym roku obserwacji służb wywiadowczych we Francji podlegało blisko 22 tys. osób. 40 proc. tych działań dotyczyło terroryzmu - wynika z raportu, o którym pisze francuski dziennik "Le Figaro".
Wśród osób na celowniku służb blisko 9 tys. podejrzanych było inwigilowanych, aby zapobiegać terroryzmowi
Wśród osób na celowniku służb blisko 9 tys. podejrzanych było inwigilowanych, aby "zapobiegać terroryzmowi"Foto: Reuters/Forum
1200_islam_shutterstock.png
Francja: przejawy kultu religijnego w pracy. W większości dotyczą muzułmanów

Liczba akcji służb wywiadowczych w 2020 r. wzrosła w porównaniu z 2019 r. o ponad 8 proc. i o ponad 18 proc. w porównaniu z 2016, jeśli chodzi o akcje Generalnej Dyrekcji Bezpieczeństwa Zewnętrznego (DGSE) oraz Dyrekcji Generalnej Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DGSI) i wywiadu terytorialnego (RT).

Czytaj także:

O około 23 proc. wzrosła liczba wniosków o dostęp do danych połączeń telekomunikacyjnych. W latach 2016-2020 o 246 proc. wzrosła liczba inwigilacji na podstawie geolokalizacji, która pozwala uniknąć bezpośredniego zaangażowania agentów w śledzenie danej osoby.

Wzrost liczby inwigilacji wynika z utrzymującego się zagrożenia terrorystycznego we Francji - napisano w 91-stronicowym raporcie Krajowej Komisji ds. Kontroli Technik Wywiadu (CNCTR).

Wśród osób na celowniku służb blisko 9 tys. podejrzanych było inwigilowanych, aby "zapobiegać terroryzmowi", głównie związanemu z radykalnym islamizmem - to 40 proc. ogółu monitorowanych.

Ponadto w ramach "zapobiegania przestępczości zorganizowanej" obserwowano ponad 5 tys. osób - ta liczba utrzymuje się na stałym poziomie od pięciu lat i stanowi blisko 23 proc. wszystkich inwigilacji służb.

Raport został we wtorek przekazany prezydentowi Emmanuelowi Macronowi - poinformował "Le Figaro".

pb

Czytaj także

Wojskowi ostrzegają rząd Francji przed wojną domową i islamem. "To nie pierwszy taki przypadek"

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 17:49
- To jest list, który nie nawołuje do puczu, w przeciwieństwie do tego, co powiedziała pani minister, co powiedzieli niektórzy przedstawiciele skrajnej lewicy - stwierdził na antenie Polskiego Radia 24 Olivier Bault z "Do Rzeczy", odnosząc się do głosów francuskich generałów, którzy ostrzegają przed wojną domową w ich kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy: zdelegalizowano islamskie stowarzyszenie. "Finansowali terror na całym świecie"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 12:12
Władze Niemiec zdelegalizowały w środę muzułmańskie stowarzyszenie Ansaar International. Resort spraw wewnętrznych RFN zarzuca organizacji finansowanie terroryzmu na całym świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zróbcie wszystko, aby mnie uwolnić". Dżihadyści porwali francuskiego dziennikarza

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 15:15
Francuski dziennikarz Olivier Dubois został porwany przez dżihadystów w Mali - poinformowały francuskie władze. 
rozwiń zwiń