more_horiz
Wiadomości

Holandia: eksplozja w kawiarni popularnej wśród fanów Ajaxu Amsterdam

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 13:23
W piątek wieczorem w Amsterdamie eksplodował ładunek w Vak West, kawiarni popularnej wśród kibiców klubu piłkarskiego Ajax. Jednocześnie policja aresztowała podejrzanego w sprawie nocnych wybuchów, które miały miejsce z czwartku na piątek w Rotterdamie.
W wyniku eksplozji uszkodzona została elewacja kawiarni
W wyniku eksplozji uszkodzona została elewacja kawiarniFoto: PAP/EPA/ROBIN UTRECHT

Policja informuje, w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej, o kolejnej eksplozji w Holandii. Tym razem za cel wybrana została kawiarnia Vak Wes w zachodnim Amsterdamie. Nikt nie został ranny.

powerbank1 shutterstock_1006942747 1200.jpg
Ukraina: nastolatek stracił palce po eksplozji powerbanku

Ze względu na fakt, iż jest ona popularnym miejscem spotkań zwolenników lokalnego klubu piłkarskiego Ajax Amsterdam, policja podejrzewa związek z eksplozjami, które miały miejsce w nocy z czwartku na piątek w Rotterdamie.

Jeden ładunek eksplodował wówczas w lokalu będącym miejscem spotkań fanów odwiecznego rywala Ajaxu - Feyenoord Rotterdam.

Policja zatrzymała w sobotę nad ranem 21-letniego mieszkańca Amsterdamu, który jest podejrzewany o współudział w podłożeniu ładunków wybuchowych w Rotterdamie.

Czytaj także:

W niedzielę odbędzie się w Rotterdamie mecz między drużynami Ajaxu a Feyenoord. Policja, obawiając się zamieszek, zapowiedziała ściągnięcie posiłków z innych miast.

nt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem