X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Litwa wprowadza zakaz lotów do białoruskiej przestrzeni powietrznej

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 22:03
Decyzję tę podjął dziś litewski rząd. Związana jest ona z wczorajszym zatrzymaniem samolotu w Mińsku, który leciał z Aten do Wilna. Na lotnisku w białoruskiej stolicy zatrzymany został białoruski opozycjonista Raman Pratasiewicz.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/STRINGER

Samolot ryanair 1200.jpg
"Powietrzne piractwo". Dr Raubo o zatrzymaniu samolotu Ryanair

Minister transportu Marius Skuodis powiedział na konferencji prasowej, że zakaz dotyczy samolotów, które będą leciały na Litwę przez białoruską przestrzeń powietrzną oraz tych, które wylatując z litewskich lotnisk będą miały zamiar w nią wlecieć.

- Nie oznacza, że te loty są odwołane. Po prostu linie lotnicze muszą zmienić ich trasę, tak aby samoloty omijały przestrzeń powietrzną Białorusi - zaznaczył litewski minister.

Zakaz zacznie obowiązywać o północy

Na tej samej konferencji premier Ingrida Šimonyte potwierdziła, że spośród wszystkich pasażerów, którzy wsiedli do samolotu w Atenach, do Wilna nie dotarło ostatecznie pięć osób. W Mińsku zostali Roman Protasiewicz oraz studentka Białoruskiego Uniwersytetu Humanistycznego w Wilnie, Sofia Sapiega, która z nim podróżowała.

zalewska anna_2410 1200.jpg
"UE nie współpracuje z terrorystami". Anna Zalewska o działaniach na Białorusi

Czytaj także:

Danych pozostałych trzech osób Litwa nie podaje. Szef litewskiej dyplomacji Gabrielius Landsbergis na posiedzeniu rządu zaznaczył, że decyzja Mińska musi być postrzegana jako akt terroryzmu państwowego. - Ten incydent, choć bezprecedensowy, to jest sygnałem o pogarszającym się bezpieczeństwie w regionie - powiedział minister.


Posłuchaj
00:46 11096712_1.mp3 Litwa wprowadza zakaz lotów do białoruskiej przestrzeni powietrznej. Relacja Kamila Zalewskiego (IAR)

 

Litwa poradziła swoim obywatelom, aby zrezygnowali z podróży na Białoruś, a osoby które przebywają na jej terytorium, powinny natychmiast wyjechać.

nt

Czytaj także

"Akt terroryzmu wobec obywateli UE". Władze Litwy chcą zamknąć przestrzeń powietrzną Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 03:51
Do Wilna wczoraj wieczorem wrócił samolot, który wcześniej został zmuszony przez białoruskie władze do lądowania w Mińsku.Maszyna leciała z Grecji na Litwę. Litewska premier Ingrida Šimonyte nazwała działania reżimu w Mińsku "bezprecedensowym aktem terroryzmu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samolot Ryanair uziemiony na Białorusi. Reakcja władz Irlandii oraz Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 13:46
Ryanair, władze Irlandii oraz Unii Europejskiej zareagowały na uziemienie samolotu z białoruskim opozycjonistą Ramanem Pratasiewiczem na pokładzie. Sprawę skomentował też szef spółki Ryanair Sun, do której należy maszyna. Do lądowania miało zmusić ją m.in. pojawienie się myśliwca MiG-29.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: zaproponuję UE wstrzymanie lotów nad Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 14:02
Premier Mateusz Morawiecki będzie wnioskował na Radzie Europejskiej o wstrzymanie lotów między Białorusią a Unią Europejską. To odpowiedź polskiego rządu na zmuszenie samolotu linii Ryanair do lądowania w Mińsku i zatrzymanie lecącego nim opozycjonisty Ramana Pratasiewicza.
rozwiń zwiń