X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pandemia nasiliła antysemityzm. W niemieckojęzycznych "społecznościówkach" zauważalny jest wzrost

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 14:47
W czasie pandemii liczba antysemickich treści w niemieckojęzycznych mediach społecznościowych wzrosła 13-krotnie. We francuskojęzycznych 7 razy - przywołuje dane Komisji Europejskiej portal dw.com.
Wzrost antysemityzmu w dobie pandemii
Wzrost antysemityzmu w dobie pandemiiFoto: PAP/AA/ABACA

shutterstock_żydzi-1200.jpg
Wzrost antysemityzmu w Niemczech. Centralna Rada Żydów: nasze życie wciąż jest zagrożone

Z badań przeprowadzonych na zlecenie Komisji Europejskiej przez Instytut Dialogu Strategicznego (ISD) wynika, że pandemia COVID-19 doprowadziła do poważnego wzrostu ilości publikowanych treści antysemickich. Autorzy raportu przeanalizowali treści publikowane między innymi na Facebooku, Twitterze i Telegramie. Badanie dotyczyło wpisów niemiecko- i francuskojęzycznych zamieszczanych głównie przez użytkowników z Niemiec i Francji, ale także Belgii i Austrii.

Portal dw.com donosi, że badacze zidentyfikowali 272 francuskich i 276 niemieckich kont i kanałów rozpowszechniających w sieci antysemickie treści związane z pandemią. W materiałach tych Żydzi byli oskarżani o intencjonalne rozprzestrzenianie wirusa, a nawet wywołanie pandemii, żeby móc rządzić światem.

"Spisek Żydów"

Niektóre grupy próbują przekonywać, że COVID-19 jest bronią stworzoną przez Syjonistów i że powstał specjalnie przeciwko nie-Żydom. Część wpisów podjudzała do nienawiści i agresji wobec Żydów lub manifestowała poparcie dla osób, grup lub ideologii nawołujących do zabijania osób pochodzenia żydowskiego.

Na niemieckim Telegramie skrajnie prawicowe grupy rozsyłały fałszywe „filmy dokumentalne” przekonujące np. że Żydzi byli na początku XX w. zagrożeniem dla Niemiec, a Hitler jedynie próbował ich powstrzymać. Wśród zwolenników teorii spiskowych popularny jest przekaz o Nowym Porządku Świata, zgodnie z którym „zakonspirowane elity chcą przejąć władzę nad światem”, na liście są m.in. George Soros, Jacob Rothschild, Jaques Attali.

dw.com/pkur

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT antysemityzm Żydzi

Czytaj także

"Wraca nienawiść do Żydów". Kolejne antysemickie incydenty w Holandii

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 03:36
Powybijane szyby na żydowskim cmentarzu w Rotterdamie oraz graffiti na witrynie żydowskiej restauracji w Amsterdamie w sobotę to kolejne incydenty, które przypomniały o rosnącym antysemityzmie w Królestwie Niderlandów. - Wraca nienawiść do Żydów - powiedział minister sprawiedliwości Ferdinand Grappenhaus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czy Żydzi są biali?". Holenderskie muzeum przypomni publikacje poświęcone Żydom

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 01:55
Żydowskie Muzeum Historyczne w Amsterdamie otworzyło wystawę "Czy Żydzi są biali?”, której intencją, zdaniem kuratorów wystawy, jest przekaz, że Żydzi nie są uprzywilejowaną nacją. Ekspozycja składa się z aktualnych i historycznych druków, które pokazują, jak Żydzi byli postrzegani na przestrzeni wieków.
rozwiń zwiń