X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Belgia zakazuje wjazdu podróżującym z 24 krajów. Na liście jest Wielka Brytania

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 13:29
Belgia zakazuje wjazdu podróżującym z 24 krajów, w tym z Wielkiej Brytanii w związku z panującą tam trudną sytuacją pandemiczną. Zakazem objęte zostały także kraje Ameryki Łacińskiej, między innymi Argentyna, Chile, Peru czy Urugwaj, oraz państwa z Afryki na przykład Kongo, czy Tunezja.
Bruksela
BrukselaFoto: dimitrisvetsikas1969/Pixabay.com

Pod koniec kwietnia na listę z zakazem wjazdu zostały wpisane Indie, Brazylia i Republika Południowej Afryki. Minister zdrowia Belgii wyjaśnił, że decyzja o objęciu zakazem wjazdu osób z 24 krajów była trudna, ale konieczna. Podkreślił, że trzeba zrobić wszystko, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa i chronić obywateli.

krzysztof saczka pap 1200.jpg
Główny Inspektor Sanitarny o wariancie Delta: ta mutacja już krąży w naszym społeczeństwie

Zakaz obejmuje podróże bezpośrednie i z przesiadkami samolotem, pociągiem, statkiem czy autobusem. Są wyjątki, ale nieliczne. Zgodę na wjazd do Belgii z 24 krajów będą mieli tylko akredytowani dyplomaci, pracownicy transportu, w tym załogi samolotów i statków, oraz osoby pracujące dla międzynarodowych organizacji.

dz

Czytaj także

Nowe regulacje dla podróżujących z przesiadką w Polsce. Co się zmieni?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 19:43
Od północy możliwy jest wjazd cudzoziemców podróżujących tranzytem drogą lotniczą. Osoby takie po przylocie do Polski mogą przebywać w kraju nie dłużej niż 24 godziny. Muszą też mieć bilet lotniczy potwierdzający wylot z Polski w okresie 24 godzin - wynika z rozporządzenia MSWiA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wracasz z kraju spoza strefy Schengen? Sprawdź, jakie obostrzenia Cię obowiązują

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 20:54
Przyjeżdżający do Polski spoza strefy Schengen i Europejskiego Obszaru Gospodarczego zwolnieni będą z 10-dniowej kwarantanny, pod warunkiem że zostali w pełni zaszczepieni przeciw COVID-19 preparatem dopuszczonym do obrotu w UE albo okażą po 7 dniach od przekroczenia granicy ujemny wynik testu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert rynku turystycznego: Polacy coraz częściej wybierają wakacje w obiektach agroturystycznych

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 10:11
- Polacy coraz bardziej doceniają kameralne, rodzinne lub w małej grupie znajomych wyjazdy do mniej obleganych przez turystów miejscowości. To ubiegłoroczna tendencja, która się utrzymała także w tym roku - zapewniał Marek Kamiński, ekspert rynku turystki krajowej i zagranicznej, w audycji "Trójkowa Rozmowa Gospodarcza", która jest częścią magazynu radiowego "Winien i ma" w radiowej Trójce. 
rozwiń zwiń