X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: inicjatywa Trójmorza odgrywa kluczową rolę w budowaniu Europy jutra

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 16:39
- Chciałbym podzielić się kilkoma obserwacjami dot. Trójmorza. Ten projekt żyje, rozwija się coraz bardziej i opracowywanych jest coraz więcej instrumentów, aby zwiększyć naszą integrację. Fundusz inwestycyjny inwestuje w wiele przedsięwzięć w naszym regionie, integrowane są nasze giełdy, a forum stwarza możliwość, by nasze firmy mogły współpracować - powiedział w Sofii prezydent Andrzej Duda podczas Forum Biznesu Szczytu Inicjatywy Trójmorza.
Prezydent Andrzej Duda na Forum Biznesu Inicjatywy Trójmorza
Prezydent Andrzej Duda na Forum Biznesu Inicjatywy TrójmorzaFoto: Marek Borawski/KPRP

W Sofii trwa szczyt Trójmorza, z udziałem kilkunastu prezydentów i szefów rządów, w tym prezydenta Andrzeja Dudy.

pap prezydent duda sofia trójmorze 1200.jpg
Prezydent Andrzej Duda przybył do Sofii. "Szczyt określi miejsce Trójmorza w Europie"

- Forum Regionów oferuje łączenie lokalnych biznesów w ramach inicjatywy Trójmorza, a ponadto cały czas aktualizujemy listę naszych priorytetów. Cieszę się z uwagi na nowe inicjatywy, jak sieć ekonomiczna, która w czerwcu została podpisana w Lublinie czy też wydarzenie przeprowadzone przez kolegów z Estonii. Nie mam wątpliwości, że inicjatywa Trójmorza to odpowiedź naszego regionu na wyzwania, w szczególności po pandemii. Jednocześnie wzmacnia to UE – wskazał prezydent Polski.

Posłuchaj
00:29 11181969_2.mp3 Andrzej Duda: nie mam wątpliwości, że inicjatywa Trójmorza to dobra odpowiedź na wyzwania, z którymi będziemy musieli zmierzyć się po pandemii (IAR)

Andrzej Duda zwrócił uwagę, że "makroekonomiczne fundamenty współpracy są solidne, a perspektywa szybkiej odbudowy jest optymistyczna".

- Przewidywany wzrost PKB w Europie Środkowej w 2022 roku będzie wahał się między 4,1 proc., a 4,8 proc. zgodnie z danymi MFW i Banku Światowego. Dla Polski KE przewiduje 5,4 proc. wzrostu PKB w 2022 roku. W ciągu najbliższych lat możemy spodziewać się szeregu ambitnych projektów w sektorze energii, transportu i infrastruktury cyfrowej. Zrównoważony rozwój jest wspierany przez wykorzystanie funduszy UE, w tym jeśli chodzi o instrumenty europejskie. A wdrażanie inwestycji i reform zapewni zrównoważony rozwój w długim okresie. Nie mam żadnych wątpliwości, że inicjatywa Trójmorza już teraz odgrywa kluczową rolę w budowaniu Europy jutra – zwrócił uwagę prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Polski wskazał, że Trójmorze cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród państw na całym świecie.

- Cieszymy się z obecności przedstawicieli Grecji, Japonii, Francji i Wielkiej Brytanii. Staliśmy się docenianym modelem współpracy i przykładem dla innych regionów, które postrzegają swoją drogę w kierunku integracji. Dziś inicjatywa Trójmorza to przykład, za którym należy podążać. My, prezydenci i szefowie rządów mamy bardzo dobre powody, by być dumni z postępów i sukcesów Trójmorza – dodał prezydent, podkreślając, że "Trójmorze rozwija się dynamicznie", a inicjatywa jest "otwarta na biznes i współpracę".

Podczas szczytu w Sofii, prezydent Andrzej Duda ma zaplanowane spotkanie dwustronne - z prezydent Grecji, Ekaterini Sakielaropulu. Andrzej Duda będzie też rozmawiał z delegacją amerykańskich kongresmenów

Czytaj także:

wpolityce.pl/IAR/bf

Czytaj także

Rozmowy o Baltic Pipe z premier Danii. Prezydent spotkał się z Mette Fredriksen

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 17:06
W kuluarach szczytu NATO w Brukseli prezydent Andrzej Duda spotkał się z premier Danii. Poinformował o tym prezydencki minister Krzysztof Szczerski na Twiterze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie prezydentów Polski i USA. Paweł Mucha: podkreślano zobowiązania sojusznicze

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 07:41
- W Bukareszcie Joe Biden bardzo jasno wskazywał na te zasady związane z kolektywnym bezpieczeństwem i obroną. Te tematy padały w kontekście wschodniej flanki NATO. W rozmowie obu prezydentów wskazywano też na kontekst zobowiązań sojuszniczych - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Mucha, doradca prezydenta RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie wchodzi w grę złagodzenie, możliwe zaostrzenie". Rau o sankcjach UE na Rosję

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 07:49
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau powiedział, że o kryzysie na Białorusi nie można mówić w oderwaniu od Rosji. Szef polskiej dyplomacji w wywiadzie dla Polskiego Radia 24 dodał, że unijne sankcje gospodarcze wobec Moskwy zostaną przedłużone.
rozwiń zwiń