more_horiz
Wiadomości

Zwiedzający wrócą na wieżę Eiffla. Ponowne otwarcie obiektu po 8 miesiącach

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 03:19
Wieża Eiffla zostanie w piątek ponownie otwarta dla zwiedzających. Najsłynniejszy obiekt turystyczny w stolicy Francji był zamknięty od 30 października zeszłego roku z powodu pandemii COVID-19. Wieżę będzie mogła odwiedzać ograniczona liczba turystów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Po ośmiu miesiącach zamknięcia władze Paryża zdecydowały się na ponowne otwarcie wieży Eiffla, choć w specjalnym reżimie sanitarnym. Obiekt może odwiedzać maksymalnie 10 tysięcy osób dziennie, czyli dwa razy mniej niż przed pandemią.

Posłuchaj
00:57 Paryż IAR.mp3 Ponowne otwarcie wieży Eiffla. Relacja Stefana Foltzera (IAR)
certtyfikat podróż shutterstock_1930262825 1200.jpg
Gdzie będą wymagać od nas szczepień? Zmieniają się zasady wstępu do lokali za granicą

W windach obowiązuje limit 50 procent pasażerów, a na wieży należy przestrzegać zasad dystansu społecznego. Turyści mają jednak dostęp do wszystkich pięter obiektu.

Czytaj również:

Walka z pandemią trwa

Władze Paryża liczą na to, że jeszcze w tym roku paryską "Tour Eiffel" odwiedzi ponad 4 miliony osób. Wszystko będzie zależało od tego, czy Francję dotknie kolejna fala koronawirusa. Choć od kilku dni nad Sekwaną notowany jest wzrost zakażeń, liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 utrzymuje się na najniższym poziomie od ośmiu miesięcy.

Francuskie władze zdecydowały się jednak na wprowadzenie nowych restrykcji. W poniedziałek prezydent Emmanuel Macron ogłosił, że od 21 lipca dostęp do miejsc kultury i rozrywki będzie zamknięty dla osób bez paszportu covidowego.

jmo

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem