Cichanouska z wizytą w USA. "Opuszczam ten kraj z konkretnymi rezultatami dla narodu białoruskiego"
Przebywająca w Waszyngtonie liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska złożyła kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. W ceremonii wzięli udział ambasadorowie Polski i Litwy w Stanach Zjednoczonych oraz ambasador USA w Mińsku. Cichanouska wysoko oceniła przebieg swojej wizyty w USA oraz rozmowy z amerykańskimi władzami.
2021-07-22, 23:09
Powiązany Artykuł
Swiatłana Cichanouska rozpoczęła wizytę w USA
Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem zlokalizowanym w Parku Lafayette’a naprzeciwko Białego Domu wraz z ambasadorami Piotrem Wilczkiem, Audrą Plepyte i Julią Fisher, liderka białoruskiej opozycji powiedziała, że Tadeusz Kościuszko jest bohaterem wszystkich czterech narodów: USA, Polski, Litwy i Białorusi.
- W tym momencie wszyscy jesteśmy jak Kościuszko ponieważ opowiadamy się za wspólnymi wartościami, prawami człowieka i rządami prawa na Białorusi. Każdy, kto wspiera w tym naród Białoruski, jest Kościuszką - mówiła.
Posłuchaj
Swiatłana Cichanouska powiedziała, że rozmawiała w Waszyngtonie o zwiększeniu presji na reżim Łukaszenki oraz wsparciu społeczeństwa obywatelskiego. Odpowiadając na pytanie Polskiego Radia Cichanouska powiedziała, że nie jest rozczarowana, że nie spotkała się z prezydentem Bidenem.
REKLAMA
- Nie przyjechaliśmy tu po piękne zdjęcia. Zostaliśmy przyjęci na najwyższym szczeblu i opuszczamy ten kraj z konkretnymi rezultatami dla narodu białoruskiego - mówiła Cichanouska, która spotkała się w Waszyngtonie z szefami Departamentu Stanu i Narodowej Rady Bezpieczeństwa, licznymi przedstawicielami Kongresu, instytucji rządowych, korpusu dyplomatycznego i ośrodków analitycznych.
kp
REKLAMA