more_horiz
Wiadomości

Walka z pożarami w Turcji. Polscy strażacy zakończyli misję i wracają do kraju

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2021 13:47
Polscy strażacy i policjanci zakończyli dziś misję gaśniczą w Turcji, jutro wracają do Polski. Przez prawie tydzień pomagali w gaszeniu pożarów w prowincji Mugla na południu kraju.
Strażacy podczas lotu patrolowego w Turcji
Strażacy podczas lotu patrolowego w TurcjiFoto: Twitter/KGPSP
strażacy 1200 pap.jpg
Europa walczy z pożarami. Sytuację w Grecji uspokoiły deszcze

Przed tygodniem do Turcji w dwóch grupach wyleciało i wyjechało łącznie 8 policjantów i 6 strażaków. Przez tydzień gasili pożary z wykorzystaniem policyjnego śmigłowca Black Hawk, z podczepionymi zbiornikami wodnymi o pojemności 1500 i 3000 litrów. Grzegorz Trzeciak z Komendy Głównej Straży Pożarnej mówił Informacyjnej Agencji Radiowej, że ostatnia akcja z udziałem naszej grupy odbyła się dziś rano. Dokonała 17 zrzutów ze śmigłowca Black Hawk. Po dwóch godzinach działań zakończyła akcję.

Czytaj także:

Jutro o świcie strażacy i policjanci wrócą do kraju. W Polsce mają być około 21:00, ale niewykluczone, że ich powrót się opóźni - mówił Grzegorz Trzeciak. Jak tłumaczy, przed tygodniem do Turcji nasza grupa również miała przylecieć o 21:00, ale w związku z tym, że ich lot odbywałby po zmroku, władze tureckie nie zezwoliły przelot, a nasza ekipa musiała jeszcze przenocować przy granicy tureckiej.
Inna grupa polskich strażaków prowadzi też działania gaśnicze w Grecji.

dn

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem