X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier Haiti: trzęsienie ziemi spowodowało ogromne szkody

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2021 18:58
Premier Haiti Ariel Henry napisał na Twitterze, że trzęsienie ziemi, które nawiedziło w tym dniu ten kraj, spowodowało ogromne szkody w Grand'Anse, Nippes i na południu kraju. Zaapelował o zmobilizowanie wszystkich zasobów w celu pomocy osobom poszkodowanym.
Ariel Henry
Ariel HenryFoto: RICARDO ARDUENGO / Reuters / Forum

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,2 w sobotę rano spowodowało w południowo-zachodniej części wyspy ofiary śmiertelne i straty materialne.

- Potwierdzam, że są ofiary śmiertelne, lecz jeszcze nie mamy precyzyjnego bilansu - powiedział AFP dyrektor ochrony cywilnej na Haiti Jerry Chandler. Premier Henry ogłosił, że udaje się na miejsce katastrofy, aby ocenić sytuację.

Haiti Forum 1200.jpg
Silne trzęsienia ziemi na Alasce i Haiti. Są informacje o ofiarach

Solidarność

- Odwołuję się do ducha solidarności i zaangażowania wszystkich Haitańczyków i Haitanek, aby zjednoczyli się we wspólnym froncie i stawili czoło tej dramatycznej sytuacji - zaapelował.

Epicentrum trzęsienia, do którego doszło o godz. 8.29 czasu miejscowego (godz. 13.29 czasu polskiego), znajdowało się 12 km od miasta Saint-Louis-du-Sud, leżącego w odległości ok. 160 km od stolicy kraju, Port-au-Prince.

Trzęsienie było odczuwalne w całym kraju, w wielu miastach zanotowano znaczne straty materialne.

Władze ogłosiły ostrzeżenie przed tsunami, lecz szybko je odwołały.

Haiti, najbiedniejszy kraj obydwu Ameryk, zachowuje w pamięci trzęsienie ziemi z 12 stycznia 2010 roku, które spowodowało poważne zniszczenia w stolicy i innych miastach. Zginęło wtedy ponad 200 tys. ludzi, a ponad 300 tys. zostało rannych.

Ponad 1,5 mln Haitańczyków zostało wtedy bez dachu nad głową, stawiając władze i międzynarodową społeczność humanitarną przed kolosalnym wyzwaniem odbudowy kraju bez ksiąg wieczystych i przepisów budowlanych.

Nie potrafiąc sprostać temu wyzwaniu, Haiti, które również regularnie nawiedzają huragany, w ciągu 10 lat pogrążyło się w ostrym kryzysie społeczno-politycznym.

dz

Czytaj także

Trzęsienie ziemi w Indonezji. Są ofiary śmiertelne

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 16:52
Co najmniej sześć osób zginęło, a jedna została poważnie ranna w sobotę w trzęsieniu ziemi o magnitudzie 6, które nawiedziło Jawę, główną wyspę Indonezji - poinformowała tamtejsza agencja ds. zarządzania skutkami katastrof. Mieszkańców kilku wsi na wschodnim wybrzeżu wyspy ewakuowano.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sytuacja może szybko się zmienić". Trzęsienie ziemi na granicy Kalifornii i Nevady

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 03:00
Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,9 nawiedziło w czwartek po południu czasu lokalnego północną Kalifornię, na granicy z Nevadą - poinformowała amerykańska służba geologiczna USGS. Na razie nie ma informacji o ofiarach lub poważnych zniszczeniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Silne trzęsienie ziemi na Filipinach. Wstrząsy były odczuwalne w stolicy kraju

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 00:15
Na Filipinach doszło do trzęsienia ziemi. Wstrząs miał magnitudę 6,7 - poinformował Filipiński Instytut Wulkanologii i Sejsmologii. Potwierdziły to amerykańskie służby geologiczne.
rozwiń zwiń