more_horiz
Wiadomości

43 lata temu Jan Paweł II zainaugurował swój pontyfikat. Msza przy grobie papieża Polaka

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 10:24
We wspomnienie liturgiczne Jana Pawła II uroczystą mszę świętą przy jego grobie odprawił arcybiskup Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski wraz z grupą polskich biskupów jest w Rzymie z wizytą ad limina Apostolorum.
Grób Jana Pawła II
Grób Jana Pawła IIFoto: Shutterstock/Orso

We mszy udział wzięli polscy duchowni i wierni mieszkający w Rzymie, a także pielgrzymi przybyli z Polski. Arcybiskup Nycz w homilii podkreślał ogromne znaczenie pontyfikatu Jana Pawła II dla Kościoła powszechnego, a także dla Polski i Polaków.

ZOBACZ TAKŻE
pap_19870608_02Q.JPG
"Kościół ma wskazywać drogę, a nie rozwiązania". Najważniejsze encykliki Jana Pawła II

- W to wspomnienie Jana Pawła II ogarniamy cały Kościół. Był papieżem całego Kościoła. I to jest tak niezwykle ważne, żebyśmy go z jednej strony nie zawęzili do wymiaru tylko polskiego, a z drugiej, żebyśmy o nim nie zapomnieli - powiedział kardynał.

Zaufanie Bogu

Hierarcha powiedział, że słynne słowa papieża-Polaka "Nie lękajcie się!" dotyczyły ówczesnych lęków całego świata, ale mają również znaczenie ponadczasowe: by nie lękać się przyjąć Chrystusa z obawy, że to ograniczy naszą wolność.

Pontyfikat papieża Jana Pawła II trwał blisko 27 lat. Papież odszedł do Domu Ojca 2 kwietnia 2005 roku. Tego samego roku rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny. 1 maja 2011 Jan Paweł II został ogłoszony błogosławionym. Kanonizacja Papieża-Polaka odbyła się w niedzielę Bożego Miłosierdzia, 27 kwietnia 2014 roku w Rzymie.

dz

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem