X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Uzbekistan ogranicza loty do Mińska. Zakaz dotyczy sześciu państw

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 11:39
Od 17 listopada w Uzbekistanie na pokład samolotów lecących do Mińska nie mogą wsiadać obywatele Iraku, Syrii, Jemenu, Libanu, Libii i Afganistanu - poinformował tamtejszy urząd lotnictwa cywilnego. - Cieszę się, że argumenty dotyczące sytuacji na granicy białoruskiej zostały uznane - podkreślił wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
Wiceminister Przydacz uznał decyzję za dobrą i podziękował polskim dyplomatom
Wiceminister Przydacz uznał decyzję za dobrą i podziękował polskim dyplomatomFoto: shutterstock.com/Eliyahu Yosef Parypa

Uzbekistan to kolejne państwo, które wstrzymuje możliwość wylotu do białoruskiego Mińska dla obywateli państw Bliskiego Wschodu - poinformował wiceszef MSZ Marcin Przydacz. Wcześniej na taki krok zdecydowali się m.in. turyjscy i syryjscy przewoźnicy.

Ograniczenia, na które powołuje się wiceszef MSZ, wprowadzono w Uzbekistanie od 17 listopada. Tamtejszy urząd lotnictwa cywilnego informował, że od tego dnia w Uzbekistanie na pokład samolotów lecących do Mińska nie mogą wsiadać obywatele Iraku, Syrii, Jemenu, Libanu, Libii i Afganistanu. Wstrzymano też sprzedaż biletów lotniczych dla nich. Za już sprzedane bilety mają być zwracane pieniądze.

Wiceminister Przydacz uznał decyzję za dobrą i podziękował polskim dyplomatom. "Cieszę się, że argumenty dotyczące sytuacji na granicy białoruskiej zostały uznane" - napisał.

Napięta sytuacja na granicy

Na granicach Unii Europejskiej i Białorusi trwa kryzys, kiedy od wiosny gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy Białorusi z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów. UE i państwa członkowskie podkreślają, że to efekt celowych działań reżimu Alaksandra Łukaszenki, który instrumentalnie wykorzystuje migrantów, w odpowiedzi na sankcje. Do 2 grudnia w pasie przygranicznym polsko-białoruskim obowiązuje stan wyjątkowy.

Zobacz także: gen. Jarosław Szymczyk: cały czas podejmowane są próby przerzutu migrantów do Polski

Czytaj także:

pb

Czytaj także

Syryjskie linie lotnicze zawieszają połączenia z Mińskiem. "Powodem jest sytuacja na polsko-białoruskiej granicy"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 18:31
Syryjskie linie lotnicze Cham Wings zawieszają połączenia lotnicze z Mińskiem. Jak poinformowano w komunikacie firmy, powodem tej decyzji jest sytuacja na polsko-białoruskiej granicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unijne sankcje wobec Białorusi. Nowy pakiet będzie gotowy w najbliższych dniach

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 21:04
W najbliższych dniach będą gotowe nowe, unijne sankcje wobec białoruskiego reżimu za sztuczne wywoływanie kryzysu migracyjnego w ataku hybrydowym na Wspólnotę. Dziś ministrowie spraw zagranicznych krajów członkowskich na spotkaniu w Brukseli zaakceptowali nowe kryteria, które umożliwią rozszerzenie restrykcji wobec reżimu w Mińsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sytuacja na granicy. Samolot z Iraku przyleciał po pierwszą grupę migrantów

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 15:00
Jak informują lokalne media Białoruskie, z Mińska odleciał pierwszy samolot z ewakuowanymi obywatelami Iraku. Na jego pokładzie miało być około 430 osób, które wcześniej utknęły na granicy polsko-białoruskiej.
rozwiń zwiń