more_horiz
Wiadomości

Premierzy państw V4 spotkają się z Emmanuelem Macronem. Omówią kwestię migracji

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2021 08:00
Dziś po południu w Budapeszcie odbędzie się spotkanie premierów państw Grupy Wyszehradzkiej i prezydenta Republiki Francuskiej. Głównym tematem rozmów będzie aktualna sytuacja geopolityczna w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem aktualnych zagrożeń związanych z nielegalną migracją i kryzysem wywołanym cenami energii.
Problemy Europy z nielegalną migracją to jeden z tematów spotkania szefów rządów V4 z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem
Problemy Europy z nielegalną migracją to jeden z tematów spotkania szefów rządów V4 z prezydentem Francji Emmanuelem MacronemFoto: twitter.com/Ministerstwo Obrony Narodowej

Jak podała kancelaria polskiego premiera, w kontekście wysokich cen surowców energetycznych szefowie rządów państw Grupy Wyszehradzkiej i prezydent Francji porozmawiają o unijnej polityce klimatycznej i energetycznej.

Poza tym ma zostać poruszona kwestia bezpieczeństwa i ochrony zewnętrznych granic Unii Europejskiej, zwłaszcza odcinka z Białorusią.

W programie zaplanowano spotkanie premierów państw V4, sesję plenarną z udziałem prezydenta Francji, oświadczenia prasowe (około godziny 18.40) oraz obiad roboczy liderów. Wydarzenie jest zorganizowane w ramach węgierskiej prezydencji w V4.

Podczas swojej wizyty w Budapeszcie premier Mateusz Morawiecki odwiedzi również Dom Terroru, placówkę muzealną upamiętniającą ofiary totalitaryzmu na Węgrzech i bohaterów powstania węgierskiego 1956 roku.

Ostatnie spotkanie w formacie Grupa Wyszehradzka i Francja odbyło się 28 maja 2019 roku w Brukseli przy okazji szczytu Rady Europejskiej.

Czytaj także:

jbt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem