X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Klęska głodu w Somalii. Winne zmiany klimatu

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 07:23
Co czwarty mieszkaniec Somalii cierpi z powodu głodu - podaje ONZ. Wynika to ze zmian klimatu, które doprowadziły do tego, że trzy kolejne pory deszczowe nie przyniosły opadów. Podobnie ma być w przyszłym roku.
ONZ szacuje, że do maja 2022 ponad 4,6 miliona mieszkańców Somalii będzie potrzebowało pożywienia.
ONZ szacuje, że do maja 2022 ponad 4,6 miliona mieszkańców Somalii będzie potrzebowało pożywienia.Foto: PAH

ONZ szacuje, że do maja 2022 r. ponad 4,6 miliona mieszkańców Somalii będzie potrzebowało pożywienia. Brak jedzenia, wody pitnej i ziemi do wypasania bydła spowodował, że 169 tys. osób było zmuszonych do przesiedlenia się.

Klęska głodu

Za pół roku ma ich być prawie półtora miliona. Mimo wielu konfliktów wewnętrznych to właśnie susza jest główną przyczyną relokacji - podaje ONZ. Z tego powodu w najbliższych miesiącach niedożywionych może być nawet 300 tysięcy somalijskich dzieci w wieku do 5 lat. - Umrą, jeśli nie pomożemy im odpowiednio szybko - ostrzega Adam Abdelmoula, koordynator pomocy żywnościowej ONZ dla Somalii.

Z szacunków Organizacji Zjednoczonych wynika, że w przyszłym roku prawie 8 milionów ludzi - niemal połowa populacji kraju - może potrzebować pomocy humanitarnej. 70 procent Somalijczyków żyje poniżej progu ubóstwa. Susza przyczynia się do spadku pogłowia bydła, wpływa też na malejące zbiory płodów rolnych i rosnącą inflację.

Z podobnymi problemami z powodu braku deszczu zmagają się sąsiadująca z Somalią Kenia oraz Sudan Południowy.

Czytaj także:

dz

Czytaj także

Somalia: eksplozja samochodu-pułapki obok pałacu prezydenta. W samobójczym zamachu zginęło 8 osób

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2021 13:36
Osiem osób zginęło w wybuchu samochodu-pułapki, do którego doszło w pobliżu pałacu prezydenckiego w stolicy Somalii Mogadiszu. Kilkanaście osób zostało rannych.
rozwiń zwiń