more_horiz
Wiadomości

Masowe testy i lockdowny. Coraz więcej restrykcji covidowych w Chinach

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 10:33
Kolejne miejscowości w Chinach wprowadzają masowe testy dla mieszkańców i ograniczają możliwość przemieszczania się. Restrykcje wprowadzane są w związku z coraz szybszym rozprzestrzenianiem się tam koronawirusa.
Kolejne miejscowości w Chinach wprowadzają masowe testy mieszkańców i ograniczają możliwość przemieszczania się
Kolejne miejscowości w Chinach wprowadzają masowe testy mieszkańców i ograniczają możliwość przemieszczania sięFoto: PAP/EPA/ALEX PLAVEVSKI

Coraz więcej miast położonych w środkowych Chinach wprowadza ograniczenia w związku z rozprzestrzenianiem się tam koronawirusa. Choć w skali całych Chin w ciągu ostatniej doby wykryto 132 przypadki lokalnego zakażenia COVID-19, to kolejne miejscowości wprowadzają masowe testy mieszkańców i ograniczają możliwość przemieszczania się.

W liczącym około miliona mieszkańców powiecie Gushi, w prowincji Henan, wykryto jeden pełnoobjawowy i jeden asymptomatyczny przypadek COVID-19. Zaledwie dwa przypadki koronawirusa sprawiły, że lokalne władze odradzają podróże zarówno z jak i do Gushi.

Chiny. Masowe testy i lockdown

W czteromilionowym Xuchang dziś i jutro trwają masowe testy wszystkich mieszkańców. W położonym nieopodal Yuzhou około miliona mieszkańców objętych jest częściowym lub pełnym lockdownem. W innych miejscowościach środkowych Chin zamykane są szkoły oraz miejsca użyteczności publicznej.

W 13-milionowym Xi’anie, gdzie od 23 grudnia obowiązuje lockdown, wykryto kolejne 63 przypadki zakażeń. Od wczoraj do odwołania wstrzymano międzynarodowe połączenia lotnicze z tym miastem. W związku z lockdownem już wcześniej zawieszono rejsy na trasach wewnątrz Chin z Xi’anu.

Posłuchaj
00:45 11487422_1.mp3 Coraz więcej restrykcji pandemicznych w środkowych Chinach. Relacja Tomasza Sajewicza (IAR)

Czytaj także:

Zobacz także: Waldemar Kraska w "Sygnałach dnia"

dn

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem