more_horiz
Wiadomości

Anglia łagodzi przepisy sanitarne dla podróżnych. Zobacz, co się zmieni

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 12:52
Od 7 stycznia ulegają zmianie obostrzenia dla w pełni zaszczepionych przybywających do Anglii. Podróżni nie będą musieli wykonywać testu przed wyjazdem, a po wykonaniu testu po przybyciu nie będą musieli czekać na wynik na kwarantannie.
Anglia łagodzi restrykcje dla podróżnych
Anglia łagodzi restrykcje dla podróżnychFoto: Yau Ming Low / Shutterstock.com

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zapowiadając nowe reguły wjazdu, tłumaczył, że osoby przylatujące do Wielkiej Brytanii będą teraz miały możliwość wykonać po przybyciu szybki test antygenowy, a jeśli będzie on pozytywny - potwierdzić wynik za pomocą testu PCR.

Lista dostawców testów jest dostępna w serwisie gov.uk. To ułatwienie ma obowiązywać od 4 rano 9 stycznia.

Pozostaje formularz

Reguły dla w pełni zaszczepionych będą dotyczyć też niepełnoletnich oraz osób, które są rezydentami angielskimi i z przyczyn medycznych nie mogły się zaszczepić.

Obowiązkowe pozostaje wypełnienie formularza lokacyjnego przed wylotem.

Aby zostać uznanym za w pełni zaszczepionego należy przyjąć drugą dawkę (lub pierwszą preparatu Jannsen) co najmniej 14 dni przed przylotem (dzień szczepienia nie jest wliczany). Fakt zaszczepienia musi być potwierdzony unijnym certyfikatem. 

Według oficjalnych danych w ciągu minionej doby w Zjednoczonym Królestwie wykryto 194 747 nowych zakażeń koronawirusem, a na COVID-19 zmarło 334 chorych. Zwrócono jednak uwagę, że bilans ofiar śmiertelnych podany w środę obejmuje uzupełnione dane za cztery dni świąteczne.

Czytaj także:

gov.uk/forbes/fc

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem