more_horiz
Wiadomości

Austria: 38-latek nie chciał pogodzić się z rozstaniem z partnerką. Zabił siebie i córkę

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2022 00:07
38-letni mężczyzna celowo położył się z sześcioletnią córką na torach w okolicy Sollenau, ok. 25 km na południe od Wiednia. Oboje zginęli pod kołami pociągu ekspresowego - informują austriackie media. Jak ustaliła policja, mężczyzna od kilku lat groził matce dziecka, nie chcąc się pogodzić z rozstaniem.
W lipcu 2021 Alex V. groził byłej partnerce i córce wrzuceniem pod pociąg.
W lipcu 2021 Alex V. groził byłej partnerce i córce "wrzuceniem pod pociąg".Foto: Shutterstock/Spitzi-Foto

Straż pożarna z Sollenau otrzymała wezwanie alarmowe we wtorek wieczorem, krótko przed godziną 23. "W tym samym miejscu, zaledwie 500 metrów na północ od stacji kolejowej Sollenau w południowej części Dolnej Austrii, przed rokiem także ktoś odebrał sobie życie" - pisze dziennik "Kronen Zeitung".

Gdy strażacy przybyli na miejsce, zastali "stojący w całkowitej ciemności pociąg Railjet i martwe ciała 38-letniego Alexa V. i jego sześcioletniej córki, które wciąż leżały na torach". Początkowo zszokowany maszynista zeznał, że widział na torach trzy osoby, dlatego okolica została dokładnie przeszukana z pomocą kamer termowizyjnych, specjalnie wyszkolonych psów z Czerwonego Krzyża i śmigłowca.

Pasażerowie pociągu kontynuowali podróż autobusami. Ruch kolejowy wznowiono po trzech godzinach.

Celowe działanie

Początkowe przypuszczenia, że nie był to wypadek, tylko celowe działanie ojca dziecka, szybko znalazły potwierdzenie. Wiadomo, że rodzice dziewczynki rozstali się kilka lat wcześniej, a kobieta, była miss Dolnej Austrii, kilkukrotnie zgłaszała policji nękanie i groźby ze strony byłego partnera - podaje "KZ".

Wiadomo, że pierwsze zgłoszenia pochodzą z jesieni i zimy 2017 roku - wtedy kobieta zarzucała mężczyźnie porysowanie samochodu, kradzież telefonu oraz grożenie śmiercią jej samej i ich córce. Sprawę umorzono z braku dowodów.

W lipcu 2021 Alex V. ponownie groził byłej partnerce i córce "wrzuceniem pod pociąg", jeśli kobieta nie zgodzi się do niego wrócić. 15 listopada za groźby dostał roczny wyrok pozbawienia wolności w zawieszeniu i grzywnę 720 euro. Sąd zobowiązał też mężczyznę do udziału w psychoterapii, do czego ten się nie zastosował - pisze "Kronen Zeitung", podkreślając, że nie dostał on sądowego zakazu zbliżania się do byłej partnerki i córki.

Czytaj także:

jbt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem