more_horiz
Wiadomości

Hiszpania usuwa imigrantów z Wysp Kanaryjskich. Wznowione deportacje do Maroka

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2022 05:03
Hiszpańskie władze poinformowały, że wznowią deportacje nielegalnych imigrantów, którzy przybyli na Wyspy Kanaryjskie z Maroka. Odsyłanie przybyszów ma zacząć się w poniedziałek.
W styczniu na Wyspy Kanaryjskie przypłynęła rekordowa liczba nielegalnych imigrantów
W styczniu na Wyspy Kanaryjskie przypłynęła rekordowa liczba nielegalnych imigrantówFoto: shutterstock/Comdas

Jak podał resort spraw wewnętrznych Hiszpanii, wznowienie deportacji wynika z faktu, że władze marokańskie 7 lutego przywrócą rejsy lotnicze z kilkoma państwami Europy. Wśród nich jest Hiszpania i Francja, z którymi połączenia zostały wstrzymane w kwietniu 2021 r. z powodu, jak tłumaczył Rabat, "zagrożenia sanitarnego".

Dziennik “Canarias7” przypomniał w piątek, że podczas pandemii jedynie pomiędzy grudniem 2020 r. a kwietniem 2021 r. hiszpańskie służby prowadziły regularną akcję deportacji do Maroka obywateli tego kraju z Wysp Kanaryjskich. Średnio na tydzień deportowano do Rabatu 80 marokańskich obywateli.

Rekordowa migracja

Z szacunków władz Hiszpanii wynika, że w styczniu br. na Wyspy Kanaryjskie przypłynęła rekordowa liczba nielegalnych imigrantów – ponad 2200. Pochodzą oni głównie z Maroka oraz państw Afryki Subsaharyjskiej.

Na początku lutego rząd wspólnoty autonomicznej Wysp Kanaryjskich poinformował, że nie ma już wolnych miejsc w ośrodkach dla nieletnich imigrantów przybywających z Afryki na ten hiszpański archipelag. Wśród nieletnich przybyszów dominują Marokańczycy.

Czytaj także:

fc

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem