more_horiz
Wiadomości

Katastrofa kolejowa w Tunezji. Zderzyły się dwa pociągi, jest wielu rannych

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2022 13:24
W Tunezji zderzyły się dwa pociągi pasażerskie w wyniku czego zostało rannych 95 osób. Na razie nie są znane przyczyny zdarzenia.
Na skutek zderzenia dwóch pociągów pasażerskich w Tunezji zostało rannych 95 osób
Na skutek zderzenia dwóch pociągów pasażerskich w Tunezji zostało rannych 95 osóbFoto: Shutterstock/StockPhotosLV

Na skutek zderzenia dwóch pociągów pasażerskich w Tunezji zostało rannych 95 osób. Do zdarzenia doszło na południe od Tunisu. W jednym pociągu byli pasażerowie, a drugi skład był pusty.

Rzecznik obrony cywilnej Moez Triaa powiedział AFP, że nie było ofiar śmiertelnych. Kilkudziesięciu rannych odwieziono do szpitali. U większości poszkodowanych stwierdzono złamania. Stan żadnej z rannych osób nie zagraża jej życiu.

Na razie nie są znane przyczyny zdarzenia.

Katastrofa statku

To niejedyny wypadek, do jakiego doszło w przeciągu kilkudziesięciu godzin w tej części Afryki.  Agencja Reutera cytując Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM) poinformowała, że liczba ofiar śmiertelnych katastrofy statku z migrantami u wybrzeży Tunezji wzrosła do 25. Pojawiły się również obawy o los kolejnych 35 migrantów rzekomo podróżujących tym statkiem.

Tragedia rozegrała się u wybrzeży Tunezji w piątek wieczorem. Na pokładzie statku, jak informuje IOM, znajdowało się 60 migrantów, z których większość pochodziła z Syrii i Tunezji. Migranci próbowali dostać się do Włoch.

Początkowo tunezyjska straż przybrzeżna informowała o 12 ofiarach śmiertelnych tego zdarzenia, ale w sobotę rano wyłowiono pięć kolejnych ciał, natomiast w niedzielę bilans ofiar wzrósł do 25 osób.

W ostatnich miesiącach wzrosła liczba prób przedostania się migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu przez Morze Śródziemne do Włoch - przypomina Agencja Reutera. Setki tysięcy migrantów próbuje pokonać ten dystans, zaczynając swoją podróż właśnie z wybrzeży Tunezji, bądź Libii.

Czytaj także:

es

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem