more_horiz
Wiadomości

"Solidaryzujemy się z polskimi przyjaciółmi". Zełenski oddał cześć ofiarom tragedii smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2022 15:25
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oddał hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej. W niedzielę przypada 12. rocznica katastrofy polskiego Tu-154 w Smoleńsku. Jak podkreślił ukraiński prezydent "dziś solidaryzujemy się z polskimi przyjaciółmi i sojusznikami, którzy razem z Ukrainą sprzeciwiają się rosyjskiej agresji". 
12. rocznica katastrofy smoleńskiej. Wołodymyr Zełenski uczcił pamięć ofiar
12. rocznica katastrofy smoleńskiej. Wołodymyr Zełenski uczcił pamięć ofiarFoto: PAP/EPA/UKRANIAN PRESIDENTIAL PRESS SERVICE / HANDOUT

Dla upamiętnienia tragedii smoleńskiej prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zamieścił wpis na Twitterze, w którym oddał hołd przedstawicielom polskiej elity. 

"Solidaryzujemy się z polskimi przyjaciółmi"

"Czcimy pamięć ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której 12 lat temu zginął prezydent Lech Kaczyński i przedstawiciele elity. Dziś solidaryzujemy się z polskimi przyjaciółmi i sojusznikami, którzy razem z Ukrainą sprzeciwiają się rosyjskiej agresji" - napisał na Twitterze ukraiński prezydent.

12 lat temu, 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie rządowego samolotu Tu-154M zginęła polska delegacja zmierzająca na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Wśród 96 osób, które poniosły śmierć, byli między innymi: prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią Kaczyńską, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, parlamentarzyści i dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP.

Jutro ministerialna Podkomisja ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego z udziałem samolotu Tu-154M zaprezentuje raport dotyczący katastrofy.

Portal PolskieRadio24.pl przygotował RAPORT SPECJALNY, w którym znalazły się wyjątkowe rozmowy z ekspertami, publicystami i świadkami tamtych dni. Zostały opublikowane także najważniejsze analizy i informacje dotyczące śledztwa smoleńskiego. Całość uzupełnił bogaty zbiór materiałów archiwalnych poświęconych prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i pierwszej damie - Marii Kaczyńskiej.

Dla upamiętnienia tych tragicznych wydarzeń Polskie Radio wydało również albumy, stanowiące fonograficzny i edytorski wyraz narodowej pamięci. To "Prezydent RP Lech Kaczyński - Świadectwo" i "Smoleńsk - ostatnia misja".   

Czytaj również:

Oglądaj wydanie specjalne serwisu Polskiego Radia 24:

>>> Zobacz serwis specjalny poświęcony prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu <<<

>>> Raport specjalny portalu PolskieRadio24.pl – KATASTROFA SMOLEŃSKA <<<

>>> Sylwetki wszystkich ofiar, które zginęły w katastrofie smoleńskiej <<<

nt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem