Podczas ostrzału Charkowa zginęła dwójka dzieci. Pięcioro jest rannych

Ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa poinformowała, że "półtoramiesięczne dziecko i 12-letni chłopiec zginęli w wyniku rosyjskiego ostrzału Charkowa". Potwierdziła także doniesienia, że liczba dzieci, które zginęły w czasie wojny na Ukrainie wynosi już 191.

2022-04-13, 14:57

Podczas ostrzału Charkowa zginęła dwójka dzieci. Pięcioro jest rannych

Według Denisowej, w ostrzale Charkowa, na północnym wschodzie Ukrainy, zostało ranne także roczne dziecko oraz dzieci w wieku 4, 5, 9 i 15 lat.

W następstwie 32-dniowego pobytu w schronie, bez światła słonecznego i odpowiedniego wyżywienia, roczne dziecko z Charkowa przestało chodzić; obecnie znajduje się pod opieką lekarzy - poinformowała Denisowa.

W miejscowości Borodzianka w obwodzie kijowskim odnaleziono spalone ciała szesnastoletniej dziewczyny i dziesięcioletniego chłopca.

Jak informuje Denisowa, do tej pory codzienne rosyjskie ostrzały i bombardowania uszkodziły 957 placówek edukacyjnych na Ukrainie, z których 88 zostało całkowicie zniszczonych.

Zakazana broń

W rosyjskim ataku na dworzec kolejowy w Kramatorsku na wschodzie Ukrainy, zginęło ponad 50 osób. Teraz brytyjska stacja BBC informuje, że "ślady wybuchów wskazują, iż został przeprowadzony przy użyciu zakazanej przez wiele krajów amunicji kasetowej".

Dziennikarze BBC znaleźli na stacji w Kramatorsku ślady zbieżne z tymi, jakie pozostawia po sobie rakieta z głowicą kasetową. Liczne fragmenty głowicy zostawiają w ziemi mniejsze wgłębienia wokół głównego miejsca wybuchu.

W pobliżu dworca znaleziono część rakiety balistycznej krótkiego zasięgu Toczka-U, która może przenosić głowice kasetowe z 50 małymi bombami. Według niezależnych mediów Rosja gromadziła takie rakiety na Białorusi.

REKLAMA

Czytaj także:

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału ukraińskiego radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

dz

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej