more_horiz
Wiadomości

"Światowe bezpieczeństwo jest zagrożone". Charles Michel przypomina tragedię Hiroszimy i ostrzega

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 07:01
Charles Michel podczas wizyty w japońskiej Hiroszimie powiedział, że inwazja Rosji na Ukrainę i ostatnia próba rakietowa Korei Północnej zagrażają globalnemu bezpieczeństwu. Hiroszima to pierwsze miasto, w którym doszło do wybuchu bomby atomowej. 
Charles Michel w Hiroszimie: bezpieczeństwo światowe jest zagrożone
Charles Michel w Hiroszimie: bezpieczeństwo światowe jest zagrożoneFoto: Shutterstock/BGStock72

Michel powiedział, że Hiroszima, miasto pamięci o zrzuceniu bomby atomowej, jest "wyraźnym przypomnieniem o pilnej potrzebie" wzmocnienia międzynarodowych zasad rozbrojenia jądrowego i kontroli zbrojeń.

- W tej chwili bezpieczeństwo światowe jest zagrożone. Rosja, państwo uzbrojone w broń jądrową (...) atakuje suwerenny naród ukraiński, czyniąc przy tym haniebne i niedopuszczalne odniesienia do użycia broni jądrowej - oświadczył Michel.

Rosja grozi bronią jądrową

27 lutego, czwartego dnia rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Władimir Putin nakazał ministrowi obrony Siergiejowi Szojgu postawienie sił odstraszania, w skład których wchodzi także broń nuklearna, w stan gotowości bojowej.

Na początku maja dyrektor amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej USA (CIA) Bill Burns powiedział, że nie ma oznak, aby Rosja przygotowywała się do użycia broni jądrowej na Ukrainie. Na konferencji prasowej mówił, że jego agencja nie widzi w tym momencie praktycznych dowodów na to, by rosyjskie wojska planowały rozmieszczenie lub użycie taktycznej broni atomowej.

Czytaj także:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem