more_horiz
Wiadomości

Rosjanie kradną zboże na potęgę. "Pół miliona ton ziarna"

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 10:55
- Wartość zrabowanego zboża to ponad 100 milionów dolarów - poinformował szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba. Jak dodał "wszystkie podmioty zamieszane w nielegalny obrót ukraińską produkcją rolną popełniają przestępstwo i będą za nie ukarane".
Rosjanie kradną ukraińskie zboże. Ogromna skala
Rosjanie kradną ukraińskie zboże. Ogromna skalaFoto: shutterstock.com/Bilanol

Rosjanie z okupowanych terenów Ukrainy ukradli już pół miliona ton ziarna. Wywożą je drogą morską m.in. do Syrii. Wykorzystują do tego porty na Krymie.

Według informacji przekazanych przesz szefa ukraińskiego resortu dyplomacji Dmytra Kułebę - wartość zrabowanego zboża to ponad 100 milionów dolarów. Obecnie - niemal wszystkie statki, które wypływają z portu w Sewastopolu, wywożą ukradzioną z Ukrainy produkcję rolną.

Wojna na Ukrainie. "Podmioty zamieszane w nielegalny obrót będą ukarane"

Część zboża Rosja sprzedaje Syrii. Dmytro Kułeba zaznaczył, że wcześniej ukraińscy dyplomaci zapobiegli zakupom kradzionego ukraińskiego zboża przez Egipt i Libię. Jak dodał, wszystkie podmioty zamieszane w nielegalny obrót ukraińską produkcją rolną popełniają przestępstwo i będą za nie ukarane.

>>> ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<

Rosjanie w wyniku działań wojennych prowadzonych od 24 lutego zajęli m.in. obwód chersoński na południu kraju - tam oprócz uprawy zbóż rozwinięta jest produkcja owoców i warzyw.

Posłuchaj
00:47 11736991_1.mp3 Ukraina: Rosjanie ukradli pół miliona ton ziarna - relacja Pawła Buszko (IAR)

Czytaj także:

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

pb

Zobacz także

Zobacz także