more_horiz
Wiadomości

Szpitale w Sewastopolu przepełnione. Trafiają do nich ranni z Wyspy Węży

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2022 16:47
W sobotę ukraiński wywiad wojskowy (HUR) poinformował na Telegramie, że "Rosyjscy okupanci ranni na Wyspie Węży na Morzu Czarnym są zwożeni do Sewastopola na Krymie, gdzie szpitale są już przepełnione".
Z powodu dużej liczby rannych na Krymie prowadzona jest kampania krwiodawstwa, a władze żądają, by przedsiębiorstwa wysyłały pracowników do punktów krwiodawstwa.
Z powodu dużej liczby rannych na Krymie prowadzona jest kampania krwiodawstwa, a władze żądają, by przedsiębiorstwa wysyłały pracowników do punktów krwiodawstwa.Foto: PAP/ROMAN PILIPEY

Z powodu dużej liczby rannych na Krymie prowadzona jest kampania krwiodawstwa, a władze żądają, by przedsiębiorstwa wysyłały pracowników do punktów krwiodawstwa. Przy tym dawcą może być każdy, gdyż nie są wymagane żadne dokumenty medyczne.

"Kontrakt z rosyjskimi siłami"

Władze okupacyjne Krymu wydały też rozporządzenie, że "przedsiębiorstwa państwowe" mają wysłać do miejscowych komisji wojskowych pewną liczbę mężczyzn, zależnie od ogólnej liczby pracowników. Proponuje im się podpisanie kontraktu z rosyjskimi siłami zbrojnymi na okres od trzech miesięcy do roku. 

W opinii ukraińskiego wywiadu Wyspa Węży ma znaczenie strategiczne, a siły rosyjskie będą ją wykorzystywać do kontrolowania całej północno-zachodniej części Morza Czarnego.

Wyspa jest obecnie kontrolowana przez wojska rosyjskie, ale strona ukraińska podejmuje próby odzyskania tego terytorium.

Czytaj także:

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.


jb

Czytaj także

"Rosyjskie wojska wciąż próbują odnieść jakieś zwycięstwo". Wołodymyr Zełenski podsumowuje 80. dzień wojny [ZAPIS RELACJI]

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2022 23:50
Wołodymyr Zełenski powiedział w sobotę wieczorem, że "sytuacja w Donbasie pozostaje bardzo trudna". - Rosyjskie wojska wciąż próbują pokazać jakieś zwycięstwo. W 80. dniu inwazji na pełną skalę wygląda to na szalone, ale nie powstrzymują wysiłków - wskazał prezydent Ukrainy. Na bieżąco śledzimy wydarzenia za wschodnią granicą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jastrzębowski o oblaniu ambasadora Rosji: dla Polski nie ma to znaczenia, bo już jesteśmy ich wrogami

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2022 15:12
- Wykorzystanie tego zdarzenia przez propagandę rosyjską nie ma dla nas teraz większego znaczenia, bo udzielają Ukrainie daleko idącej pomocy, jesteśmy już wrogami Rosji - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski. Gośćmi audycji byli także Andrzej Rafał Potocki oraz Wojciech Reszczyński.  
rozwiń zwiń
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem