more_horiz
Wiadomości

Żaryn: Rosyjski imperializm sam się nie zatrzyma. To wojna informacyjna i psychologiczna

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2022 14:48
Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn napisał na Twitterze: "Rosja musi zostać zatrzymana". "Naiwne podejście do rosyjskiego imperializmu będzie dawało bardzo złe owoce w przyszłości" - wskazał. Podkreślił jednocześnie, że ten imperializm sam się nie zatrzyma. "Rosja prowadzi wojnę informacyjną oraz psychologiczną" - dodał Żaryn. 
Żaryn: Rosja musi zostać zatrzymana
Żaryn: Rosja musi zostać zatrzymanaFoto: shutterstock.com/Zhenya Voevodina, Twitter.com/@StZaryn

Stanisław Żaryn dołączył do wpisu wczorajszą informację prasową. Napisał w niej między innymi, że Rosja próbuje kontynuować inwazję na Ukrainę, ale żadna ze stron - rosyjski agresor ani ukraińska obrona - nie jest w stanie dokonać przełomu na froncie.

"Celem Kremla jest manipulowanie obrazem agresji przeciwko Ukrainie. Rosja, jak wiele razy w historii, próbuje zmyć z siebie odium sprawcy, fałszując prawdziwe przyczyny ataku na Ukrainę". 

Kluczowa reakcja świata 

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych zwrócił uwagę, że "od reakcji świata zależy, czy Rosja otrzyma przyzwolenie na zbrodnie i agresję przeciwko Ukrainie. Osamotnienie Ukrainy, brak wsparcia - to zgoda na to, by w przyszłości los Ukrainy podzieliły inne państwa. Podobnie będzie, gdy Zachód uzna, że można wrócić do "normalnych" relacji z Rosją, mimo inwazji, zbrodni i pogwałcenia zasad" - napisał Stanisław Żaryn.

Szerzenie kłamstw dotyczących Polski

Rosyjska propaganda kontynuuje szerzenie kłamstw dotyczących Polski - zaznaczył też Żaryn. "Tym razem współpracownik W. Putina Władimir Miediński promuje insynuacje pod adresem RP, stwierdzając, że atak Polski na Zachodnią Ukrainę to kwestia czasu" - napisał na Twitterze rosyjskiej państwowej agencji informacyjnej.

Czytaj także:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

ASP


Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem