more_horiz
Wiadomości

Ostrzał rakietowy obwodu zaporoskiego. Rosjanie zwiększają aktywność lotnictwa

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2022 09:49
Wojska rosyjskie przeprowadziły w nocy z soboty na niedzielę atak rakietowy na jedną z wiosek w obwodzie zaporoskim na Ukrainie, w rejonie wilniańskim - poinformowały na Telegramie władze obwodowe. Prawdopodobnie są zabici i ranni.
Rosjanie rakietami zaatakowali obwód zaporoski
Rosjanie rakietami zaatakowali obwód zaporoskiFoto: PAP/Mykola Kalyeniak

"Dzisiaj, 22 maja, około godziny 2:44 wojska rosyjskie wystrzeliły pociski na cywilną infrastrukturę jednej z wiosek w rejonie wilniańskim obwodu zaporoskiego" - napisały władze obwodu.

Obecnie na miejscu pracują odpowiednie służby. Według ukraińskich mediów eksplozje były słyszane przez mieszkańców Zaporoża przez całą noc.

Miasto to już w sobotę zostało zaatakowane przez Rosjan, a jedna z rakiet uszkodziła budynek sanatorium na wyspie Chortyci.

Rosjanie zwiększają aktywność

Wojska rosyjskie w większym stopniu używają lotnictwa do niszczenia infrastruktury krytycznej miejscowości znajdujących się w sąsiedztwie frontu - podał w niedzielę rano sztab generalny ukraińskiej armii w podsumowaniu sytuacji operacyjnej, opublikowanym na Facebooku.

"Zwiększono intensywność użycia samolotów do niszczenia krytycznej infrastruktury osadnictwa w rejonie działań wojennych. (...) Na kierunkach wołyńskim i poleskim jednostki sił zbrojnych zintensyfikowały działania rozpoznawcze, odnotowano też rozmieszczenie dodatkowych środków wywiadu elektronicznego na terenach przygranicznych obwodu homelskiego" - poinformowało ukraińskie dowództwo.

Ponadto trwa ostrzał okolic Czernihowa i Sum oraz walki na kierunku charkowskim; na kierunku Słowiańska siły rosyjskie przygotowują się do wznowienia ofensywy.

"Na kierunku donieckim okupanci próbują przebić się przez obronę naszych wojsk, a także dotrzeć do granic administracyjnych obwodu ługańskiego" - podkreślił sztab generalny.

Czytaj także:

***

as

Zobacz także

Zobacz także