more_horiz
Wiadomości

Ekstradycja "Froga" do Polski. Wiemy, kiedy zostanie ogłoszona decyzja

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 13:49
Westminster Magistrates' Court w Londynie poinformował, że decyzja w sprawie ekstradycji zatrzymanego w Wielkiej Brytanii Roberta N., ps. Frog, zostanie ogłoszona 8 lipca.
W 2020 Frog został skazany na 1,5 roku więzienia
W 2020 "Frog" został skazany na 1,5 roku więzieniaFoto: Portal Plock / Forum

Według pierwotnego planu, decyzja w sprawie ekstradycji miała być ogłoszona w piątek, ale sędzia uznała, że prokuratura ma dostarczyć w imieniu władz polskich jeszcze informacje o tym, że w Polsce nie ma w toku żadnych innych postepowań przeciw oskarżonemu, władze polskie nie noszą się z zamiarem postawienia mu innych zarzutów oraz nie mają zamiaru wystawiać kolejnych Europejskich Nakazów Aresztowania w związku z czynami, które są mu zarzucane.

Do zatrzymania "Froga" doszło 26 stycznia o godz. 6.30 w Londynie. Od tego czasu przebywa on w angielskim areszcie. Robert N. poszukiwany był w związku z prawomocnym wyrokiem za prowadzenie samochodu mimo sądowego zakazu. W 2020 r. skazano go za to na 1,5 roku więzienia. Wyrok był wynikiem rutynowej kontroli przeprowadzonej we wrześniu 2018 roku.

**

W 2020 r. skazano go za to na 1,5 roku więzienia. Wyrok był wynikiem rutynowej kontroli przeprowadzonej we wrześniu 2018 roku.

O Robercie N. stało się głośno, gdy w czerwcu 2014 r. w Internecie pojawił się film nagrany kamerą umieszczoną w jego aucie. Mężczyzna jechał ulicami Warszawy, poruszając się szybkim slalomem między innymi pojazdami, wjeżdżając na skrzyżowanie na czerwonym świetle, a także ścigając się z motocyklistami.

Czytaj także: 

Wcześniej minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro zapowiedział kasację do Sądu Najwyższego. Jego zdaniem "sąd drugiej instancji wydał wobec notorycznego pirata drogowego wyrok jawnie urągający zdrowemu rozsądkowi i elementarnej sprawiedliwości. Takie rozstrzygniecie sądu jest zachętą do bandytyzmu na drogach". 

dn

Zobacz także

Zobacz także