more_horiz
Wiadomości

"Sytuacja mieszkańców jest bardzo zła". Relacja Polaka, który dotarł z konwojem humanitarnym do Iziumu

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2022 03:06
Ludność cywilna Ukrainy na terenach wyzwolonych potrzebuje wsparcia. W jednym z konwojów humanitarnych do Iziumu brali udział także Polacy. Adam Zawadzki prezes Fundacji "Dziękujemy za wolność" dotarł do wyzwolonego miasta wraz z ukraińską fundacją "Prawdziwi Ukraińcy".
Według ONZ w wyniku wojny na Ukrainie od 24 lutego zginęło bądź zostało rannych ponad 5 tysięcy cywilów.
Według ONZ w wyniku wojny na Ukrainie od 24 lutego zginęło bądź zostało rannych ponad 5 tysięcy cywilów.Foto: Adam Zawadzki

Adam Zawadzki powiedział IAR, że sytuacja ludności cywilnej w mieście jest bardzo zła, dlatego wsparcie organizacji charytatywnych jest bardzo potrzebne. Dodał, że zbliża się zima, a ludzie w mieście nie mają podstawowych rzeczy. - Oni dziękowali za to, że mogli otrzymać choćby kilogram mąki czy ryżu - powiedział Zawadzki.

Prezes Fundacji "Dziękujemy za wolność" zaznaczył, że większość budynków w mieście jest zniszczonych, a straty infrastruktury miejskiej mogą sięgać nawet 80 procent.

Posłuchaj
00:25 11955342_1.mp3 Adam Zawadzki: sytuacja ludności cywilnej w mieście jest bardzo zła (IAR) 

"Każda forma pomocy jest na wagę złota"

- To jest przerażające: budynki, sklepy, szpitale, dziury w murach, spalone dachy. Każda forma pomocy jest na wagę złota - podkreślił Adam Zawadzki. Przypomniał, że listę organizacji pomagających Ukrainie można znaleźć na polskich stronach rządowych.

Fundacja "Dziękujemy za wolność" po raz kolejny dostarczyła ukraińskim żołnierzom i służbom mundurowym sprzęt ratunkowy w postaci plecaków z indywidualnymi pakietami medycznymi. Trwa kolejna zbiórka, o której informacje można znaleźć na stronie www.ApteczkadlaUkrainy.org.

Posłuchaj
00:14 11955342_2.mp3 Adam Zawadzki: większość budynków w mieście jest zniszczonych (IAR)

 

koz,fc

Zobacz także

Zobacz także