more_horiz
Wiadomości

USA potępiły nową serię rosyjskich ataków na Ukrainę. "Uosabiają brutalność Putina"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2022 21:43
Stany Zjednoczone potępiły najnowszą serię rosyjskich ataków na Ukrainę. Biały Dom uznał je za eskalację ze strony Moskwy i zapowiedział dalsze wspieranie Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji. O szczegółach korespondent IAR, Marek Wałkuski.
USA potępiły nową serię rosyjskich ataków na Ukrainę
USA potępiły nową serię rosyjskich ataków na UkrainęFoto: Andrea Izzotti/Shutterstock

Potępiając rosyjskie ataki rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre podkreśliła, że pokazują one brutalność Putina. - Naszym zamiarem jest kontynuowanie wsparcia narodu ukraińskiego. Zrobimy wszystko, aby zapewnić wszystko, czego potrzebują w swojej bohaterskiej walce - powiedziała.

Rzeczniczka Białego Domu przypomniała, że w miniony piątek Stany Zjednoczone ogłosiły kolejny, dwudziesty trzeci pakiet pomocy wojskowej dla Kijowa i że szef Pentagonu Lloyd Austin spotkał się z ministrami obrony 50. krajów, którzy zobowiązali się przekazać więcej uzbrojenia Ukrainie, miedzy innymi systemy obrony powietrznej.

Zbrodnie wojenne i okrucieństwa

- Będziemy nadal działać, aby Rosja ponosiła konsekwencje swoich działań i została pociągnięta do odpowiedzialności za zbrodnie wojenne i okrucieństwa oraz zapewniać pomoc w dziedzinie bezpieczeństwa, gospodarczą i humanitarną - mówiła Karine Jean-Pierre.

Przedstawiciele amerykańskiej administracji zapowiadają nałożenie dodatkowych sankcji na Iran, który dostarczył Rosji dronów użytych podczas ostatnich ataków.

Posłuchaj
00:58 11998375_1.mp3 USA potępiły nową serię rosyjskich ataków na Ukrainę - relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

 Czytaj także:

Zobacz także: Szymon Szynkowski vel Sęk w "Salonie politycznym Trójki"

IAR/es

Zobacz także

Zobacz także