more_horiz
Wiadomości

"Biden skradł Putinowi show". Rosyjscy niezależni komentatorzy reagują na wystąpienia polityków

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2023 09:23
W ocenie części rosyjskich komentatorów niezależnych Moskwa nie była przygotowana na przyjazd Joe Bidena do Kijowa i zlekceważyła medialny oddźwięk wizyty amerykańskiego prezydenta w Warszawie. O szczegółach korespondent Polskiego Radia Maciej Jastrzębski.
Rosjanie komentują wystąpienia Joe Bidena i Władimira Putina
Rosjanie komentują wystąpienia Joe Bidena i Władimira PutinaFoto: Shutterstock/Salma Bashir Motiwala

"Joe Biden skradł Władimirowi Putinowi show, które ten zamierzał urządzić, wygłaszając orędzie do Zgromadzenia Federalnego" - stwierdziła część rosyjskich komentatorów niezależnych. W ich ocenie, po wysłuchaniu wypowiedzi prezydenta Stanów Zjednoczonych i przywódcy kremlowskiego reżimu widać, że Zachód i Rosja, to dwa różne światy.

Zdaniem komentatorów w Warszawie i Kijowie wybrzmiały słowa o solidarności pokoju i współczuciu. Natomiast przekaz z Moskwy niósł kłamstwa i frustrację, a także strach przed tyranem, udającym demokratę.

Prezydent USA w Warszawie

Po wystąpieniach Joe Bidena w Kijowie i Warszawie rosyjscy opozycjoniści wyrazili nadzieję, że wraz z tak silnym poparciem demokratycznych państw dla Ukrainy, wzrasta szansa na obalenie kremlowskiego reżimu i przemiany w Rosji. Mówił o tym między innymi opozycyjny polityk Dmitrij Gudkow.

- Wojna skończy się wtedy, gdy Ukraina, gdy Wołodymyr Zełenski i ukraińskie społeczeństwo uznają, że wojna się skończyła. To oznacza, że nikt nie będzie wywierał presji na Ukrainę i nikt nie będzie jej nakłaniał do jakichś ustępstw wobec Kremla - stwierdził rosyjski opozycjonista. Część rosyjskiej opozycji podkreśla w publicznych wystąpieniach, że tylko zwycięstwo Ukrainy zapewni trwały pokój w Europie.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:49 12214318_1.mp3 Rosyjskie komentarze po wystąpieniach Bidena i Putina - relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

 

ng/IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także