more_horiz
Wiadomości

Polskie autorki na Targach Książki w Brukseli. Rozmowy o uczuciach z najmłodszymi

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2023 23:31
Polskie autorki Tina Oziewicz i Aleksandra Zając prezentują w Brukseli swoje bestsellerowe książki "Co robią uczucia" i "Co lubią uczucia" na spotkaniach towarzyszących Targom Książki. Pomysłodawcą jest Instytut Polski w Brukseli, który współpracował przy organizacji wydarzeń z Instytutem Książki.
Tina Oziewicz i Aleksandra Zając wezmą udział w brukselskich Targach Książki
Tina Oziewicz i Aleksandra Zając wezmą udział w brukselskich Targach KsiążkiFoto: Twitter/@bplomecka

Tina Oziewicz, autorka lekkiego i zwięzłego tekstu powiedziała Polskiemu Radiu, że dyskusje z dziećmi koncentrują się właśnie na uczuciach.

- Pytamy, co to takiego, czy każdy ma uczucia, gdyby ktoś wam powiedział, że uczucia nie istnieją, czy byście w to uwierzyli. Mamy mnóstwo pytań, które zadajemy w zależności od tego, jak dzieci na nas reagują, jak nas słuchają. Uczucia to jest temat rzeka, jest bardzo dużo rzeczy, które można powiedzieć. Nigdy się nie powtarzamy - tłumaczyła Tina Oziewicz.

Posłuchaj
00:28 kni1.mp3 Tina Oziewicz o rozmowach z dziećmi o uczuciach (IAR)

 

Chwila na zastanowienie

Autorką dowcipnych ilustracji do książki jest Aleksandra Zając. W rozmowie z Polskim Radiem podkreśliła, że takie warsztaty to dla dzieci spokojna chwila, by się zatrzymać.

- Staramy się stworzyć atmosferę na tych warsztatach, żeby wszystkie dzieci mogły znaleźć taką chwilę dla siebie w rozbieganym świecie i zastanowić się nad tym, o czym może do końca się nie mówi - powiedziała Aleksandra Zając.

Dzieci na warsztatach rysują uczucia, a potem autorki przeprowadzają z nimi rozmowy.

Posłuchaj
00:35 kni2.mp3 Aleksandra Zając o rysowaniu uczuć przez dzieci (IAR)

 

Targi książki

W niedzielę Tina Oziewicz i Aleksandra Zając wezmą udział w brukselskich Targach Książki, gdzie również poprowadzą warsztaty dla dzieci i będą podpisywać swoje książki.

Zostały one przetłumaczone na wiele języków, w tym także na francuski.

Czytaj także:

IAR/fc

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także