more_horiz
Wiadomości

Francja: wzrosła liczba ofiar eksplozji w kamienicy w Marsylii. Ewakuowano mieszkańców 40 budynków

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2023 14:50
Agencja Reutera w poniedziałek poinformowała, powołując się na francuską policję, że liczba ofiar eksplozji w budynkach mieszkalnych w Marsylii na południu Francji wzrosła do czterech. Służby ratunkowe znalazły pod gruzami dwa kolejne martwe ciała. Wcześniej informowano o dwóch zabitych osobach.
Liczba osób zabitych w wyniku eksplozji w budynkach mieszkalnych w Marsylii wzrosła do czterech
Liczba osób zabitych w wyniku eksplozji w budynkach mieszkalnych w Marsylii wzrosła do czterechFoto: PAP/EPA/FRANCK PENNANT

W wyniku katastrofy doszło do zniszczenia dwóch budynków i częściowego zawalenia się trzeciego z nich. Przyczyna tego tragicznego zdarzenia nie została jeszcze ustalona, lecz - według francuskich mediów - mógł nią być wybuch gazu.

Francuski sekretarz stanu ds. mieszkalnictwa Olivier Klie powiedział, że śmierć 4 osób w Marsylii to "makabryczna, trudna i dramatyczna" sytuacja. - Wciąż trwa akcja ratunkowa. Ewakuowano mieszkańców 40 sąsiednich budynków - relacjonował.

5 osób z okolicznych domów trafiło do szpitali, 33 zostało opatrzonych. W sumie z dzielnicy ewakuowano - z powodu zagrożeń budowlanych - ok. 200 osób.

Mer Marsylii Benoit Payan podziękował ratownikom, którzy prowadzą akcję ratunkową. - Musimy trzymać się nadziei - podkreślił.

Do eksplozji doszło w nocy z soboty na niedzielę. Wcześniej informowano, że 8 osób jest uznawanych za zaginione, natomiast pięcioro mieszkańców Marsylii zostało rannych.

Czytaj także:

PAP/IAR/łl

Zobacz także

Zobacz także