more_horiz
Wiadomości

USA uznają Rosję za państwo sponsorujące terroryzm? Antony Blinken zabrał głos

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2023 17:40
Sekretarz stanu USA Antony Blinken nie wykluczył, że Stany Zjednoczone uznają Rosję za państwo sponsorujące terroryzm za jej zbrodnie na Ukrainie - poinformowała telewizja CNN.
USA uznają Rosję za państwo sponsorujące terroryzm? Sekretarz stanu USA Antony Blinken zajął stanowisko
USA uznają Rosję za państwo sponsorujące terroryzm? Sekretarz stanu USA Antony Blinken zajął stanowiskoFoto: state.gov/TT

We wtorek podczas przesłuchania w jednym z komitetów Senatu republikański senator Lindsey Graham rzucił Blinkenowi pytanie: "Nigdy nie zamierzacie uznać Rosji za sponsora terroryzmu, prawda?" - przekazała CNN.

Szef dyplomacji amerykańskiej odpowiedział na to: "Nigdy nie mów nigdy".

Niektórzy członkowie Kongresu i władze Ukrainy wielokrotnie domagali się, by Stany Zjednoczone uznały Rosję za sponsora terroryzmu, jednak - jak zauważyło radio Głos Ameryki - Biały Dom dotąd nie był na to gotowy w obawie, że krok taki uniemożliwiłby współpracę z Rosją w krytycznych sferach. 

Amerykanie przechwycili rosyjski samolot na Alasce

Przechwyciliśmy rosyjski samolot wojskowy, który 15 maja znalazł się w międzynarodowej przestrzeni powietrznej w pobliżu Alaski - poinformowało w środę na Twitterze amerykańsko-kanadyjskie Dowództwo Obrony Przestrzeni Powietrznej i Kosmicznej (NORAD).

Przechwycony samolot nie wszedł w amerykańską, ani w kanadyjską przestrzeń powietrzną. Obecnie na Alasce i wokół tego terytorium odbywa się kilka wcześniej zaplanowanych ćwiczeń wojskowych - podkreślono w komunikacie.

W niedzielę przechwycono sześć rosyjskich samolotów w ADIZ Alaski.

Czytaj też:

PAP/mn

Zobacz także

Zobacz także