Śmierć Gene'a Hackmana i jego żony. Ujawniono smutne szczegóły

Hollywoodzki aktor Gene Hackman i jego żona Betsy Arakawa zmarli z przyczyn naturalnych - podały władze stanu Nowy Meksyk. To małżonka artysty zmarła jako pierwsza i niewykluczone, że cierpiący na zaawansowane stadium choroby Alzheimera Hackman nie był tego świadomy.

2025-03-08, 06:27

Śmierć Gene'a Hackmana i jego żony. Ujawniono smutne szczegóły
Żona Gene'a Hackmana zmarła z powodu hantawirusa, aktor na chorobę układu krążenia. Foto: MPNC/Backgrid/East News

Gene Hackman i jego żona nie żyją. Są wyniki sekcji zwłok

Ciała obojga małżonków odkryto 26 lutego w ich domu w Santa Fe w Nowym Meksyku. 65-letnia Arakawa zmarła na hantawirusowy zespół płucny - chorobę przenoszoną przez zakażone gryzonie przez mocz, odchody lub ślinę.

Z kolei 95-letni Hackman według głównej badaczki stanowego Biura Śledczego Lekarza, dr Heather Jarrell, zmarł około 18 lutego z powodu "nadciśnieniowej i miażdżycowej choroby układu krążenia, a choroba Alzheimera była znaczącym czynnikiem współistniejącym". - Był w bardzo złym stanie zdrowia. Miał poważną chorobę serca i myślę, że ostatecznie to doprowadziło do jego śmierci - tłumaczyła dr Jarrell.

Czytaj także:

REKLAMA

Kobieta prawdopodobnie zmarła tydzień przed mężem i - jak twierdzą lokalne władze - możliwe, że Gene Hackman nie był tego świadomy z powodu zaawansowanej choroby Alzheimera. Szeryf hrabstwa Santa Fe, Adan Mendoza, mówił, że aktor prawdopodobnie przebywał w domu z zmarłą żoną przez tydzień przed śmiercią. W jego żołądku nie było jedzenia.

Dwukrotny laureat Oskara

Ciała małżeństwa znaleziono w ich domu w amerykańskim stanie Nowy Meksyk w zeszłym tygodniu. W budynku były też zwłoki ich psa. Wyniki sekcji zwłok zwierzęcia nie są jeszcze znane, ale psy nie mogą przenosić hantawirusa.

Gene Hackman był dwukrotnie nagrodzony Oscarem - w 1970 roku jako najlepszy aktor za rolę we "Francuskim łączniku" oraz w 1992 roku za najlepszą rolę drugoplanową w "Bez przebaczenia". W 1977 roku zagrał generała Stanisława Sosabowskiego w filmie "O jeden most za daleko". Po 2004 roku nie występował w filmach.

Źródła: Polskie Radio/PAP/ms

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej