Indie. Zoperowali bezdomnego psa. "Byliśmy przerażeni tym, co miał w środku"
Bezpański pies musiał przejść skomplikowaną operację po tym, jak weterynarze znaleźli w jego żołądku ponad trzy kilogramy plastiku.
2025-03-27, 11:33
Weterynarze znaleźli w żołądku psa prawie 3 kg plastiku. "Byliśmy przerażeni"
O sprawie informuje portal The Times of India. Kiedy pewien mieszkaniec Ahmedabadu zauważył, że jeden z bezdomnych psów szukający jedzenia w pobliżu jego domu wyglądał na ciepiącego - miał spuchnięty brzuch i trudności z poruszaniem, zdecydował się zabrać go do weterynarza. Na miejscu po zrobieniu zdjęć rentgenowskich okazało się, że żołądek zwierzęcia był wypełniony plastikowymi opakowaniami, głównie po mleku.
- Kiedy przeprowadzaliśmy zabieg usunięcia tych wszystkich plastikowych torebek, byliśmy przerażeni - przyznała w rozmowie z The Times of India Shah, jedna z operujących czworonoga. - To nie jest odosobniony przypadek w ostatnim czasie. Ludzie wypełniają plastikowe torby śmieciami i wyrzucają je, gdzie popadnie. Głodne, bezpańskie zwierzęta grzebią w nich w poszukiwaniu jedzenia - dodała.
Ahmedabad. Wysypiska i miliony ton toksycznych odpadów
Każdego dnia Ahmedabad generuje ponad 330 ton odpadów z tworzyw sztucznych. Większość z nich jest wyrzucana na piętrzące się stosy śmieci. Kiedy dzikie i bezpańskie zwierzęta szukają pożywienia na ulicach miasta, ryzykują połknięcie plastiku i innych szkodliwych materiałów, co może spowodować śmierć zwierzęcia w męczarniach.
REKLAMA
Śmieci zagrożeniem dla mieszkańców?
Główne wysypisko śmieci w Ahmedabadzie stanowi też poważne zagrożenie dla ludzi. Znajduje się na obrzeżach miasta i jest używane od wczesnych lat 80. Przechowuje już około 16,5 miliona ton odpadów. Gnijące śmieci emitują metan, który może nasilać choroby płuc, powodować astmę i zwiększać ryzyko udaru mózgu. Przez dziesięciolecia toksyny przedostawały się do ziemi, zanieczyszczając wodę wykorzystywaną przez tysiące ludzi mieszkających w pobliżu. Okoliczni mieszkańcy skarżą się na głębokie, bolesne rany skóry i problemy z oddychaniem spowodowane latami życia w pobliżu niebezpiecznego składowiska odpadów.
- Nie tylko aluminium, ale też nielegalne śmieci. Śmieciowy szwindel na A4
- Wysypisko w Tuplicach. 20 tys. ton odpadów zostanie zabranych do Niemiec
Źródło: yahoo.com/mg/kor
REKLAMA