more_horiz
Wiadomości

Rosja utrudnia działanie Twittera. W przyszłości możliwe całkowite zablokowanie serwisu

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 11:41
Jak poinformowała Federalna Służba Nadzoru Telekomunikacyjnego, od dziś wprowadzona została procedura spowalniania przepływu informacji. Roskomnadzor zapowiedział, że w przyszłości może całkowicie zablokować działanie serwisu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Sattalat Phukkum / Shutterstock.com

Rosyjscy obrońcy praw człowieka zwracają uwagę, że wszelkie tego typu działania władz mają jeden cel – jest nim uzyskanie jak największej kontroli nad internetem.

Kreml free 1200 zima
Rosyjski ruch "O Prawa Człowieka" kończy działalność. "Kreml świadomie niszczy organizacje broniące obywateli"

Z komunikatu Agencji Nadzoru Telekomunikacyjnego można się dowiedzieć, że utrudnianie funkcjonowania Twittera jest związane z "ochroną rosyjskich obywateli" i ma "zmusić serwis internetowy do przestrzegania prawa obowiązującego na terytorium Rosji". Roskomnadzor nazwał swoje działania "środkiem scentralizowanego reagowania".


Posłuchaj
00:49 rosja.mp3 Rosja zaczęła utrudniać działanie Twittera. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Moskwa ma pretensje do Twittera, że mimo wniosków w tej sprawie, od 2017 roku serwis nie zablokował dostępu do informacji zawierających treści szkodliwe dla nieletnich.

Podobne działania władze Rosji mogą podjąć w stosunku do innych światowych serwisów, między innymi za nieusunięcie informacji dotyczących demonstracji organizowanych przez opozycję.

Czytaj również:

Obrońcy praw człowieka przypominają, że władze Rosji cenzurują internet między innymi poprzez wprowadzanie przepisów, które przewidują wysokie kary dla serwisów i indywidualnych użytkowników za publikowanie w sieci treści niezgodnych z polityką Kremla.

itom

Zobacz także

Zobacz także