more_horiz
Wiadomości

Eskalacja konfliktu na Ukrainie. USA odpowiada na agresywne działania Kremla

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 04:25
- Stany Zjednoczone prowadzą konsultacje z Rosją w związku z sytuacją na jej granicy z Ukrainą - poinformowała rzecznik Białego Domu Jen Psaki. Dwa dni temu Waszyngton informował, że omawia rozwój sytuacji w regionie ze swoimi sojusznikami w NATO, a także wyrażał zaniepokojenie faktem, że "Rosja ma obecnie najwięcej żołnierzy na granicy z Ukrainą od 2014 r.".
Rzecznik Białego Domu Jen Psaki
Rzecznik Białego Domu Jen PsakiFoto: PAP/EPA/Stefani Reynolds/POOL
ukraina wojna donbas wojsko lądowe armata armia free shut 1200.jpg
"Niezachwiane poparcie" dla Kijowa. Rozmowy szefów dyplomacji USA, Francji i Niemiec o sytuacji w Donbasie

- Oczywiście, że współpracujemy, na wielu poziomach. W ubiegłym tygodniu odbyła się rozmowa telefoniczna na poziomie ministra obrony. Był także telefon sekretarza stanu. Prowadzimy też rozmowy na niższych poziomach - oświadczyła Jen Psaki.

Czytaj także:

Potwierdziła jednocześnie, że USA są zdeterminowane, by podjąć adekwatne kroki na ewentualne agresywne działania Kremla. - Konsekwencje będą - jedne widoczne gołym okiem, inne - skryte - zapewniła rzecznik.

Według agencji Bloomberga administracja Białego Domu po analizie "wrogich działań" ze strony Rosji jest gotowa objąć ten kraj sankcjami, również takimi, które dotkną osoby bliskie prezydentowi Władimirowi Putinowi.

pb

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także