more_horiz
Wiadomości

Kolejne ostrzały Kijowa, miastem wstrząsnęła potężna eksplozja. Są ofiary śmiertelne

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2022 04:10
Cztery osoby zginęły, a jedna została ranna podczas pożaru wywołanego przez rosyjski ostrzał kijowskiej dzielnicy Padół - poinformowało państwowe pogotowie ratunkowe Ukrainy.
Wyniku ostrzału w dzielnicy Podół w Kijowie zginęła co najmniej jedna osoba
Wyniku ostrzału w dzielnicy Podół w Kijowie zginęła co najmniej jedna osobaFoto: NEXTA/Twitter (screen)

Około 2:00 czasu lokalnego strażacy zlokalizowali pożar w centrum handlowym, na łącznej powierzchni 1500 metrów kwadratowych. Funkcjonariusze wciąż walczą z ogniem. W akcji gaszenia uczestniczy 11 jednostek strażaków oraz 63 pracowników Państwowego Pogotowia Ratunkowego Ukrainy.

Z kolei w wyniku potężnej eksplozji kilka budynków na osiedlu Borszczahiwka pozostało bez prądu. Na osiedlu Wynohradar z budynków posypał się tynk i otworzyły okna. W okolicach stacji metra Szulawska widoczne są kłęby dymu.

ONZ: dziesięć milionów ludzi musiało opuścić swoje domy na Ukrainie po rosyjskiej inwazji

Wysoki Komisarz ONZ ds. uchodźców podał, że dziesięć milionów osób, czyli ponad jedna czwarta populacji Ukrainy, musiało opuścić swoje domy po rosyjskiej inwazji. Jak informuje Filippo Grandi, ​​prawie 3,4 miliona spośród uchodźców uciekło do sąsiednich krajów, głównie do Polski.

Pozostali wyjechali do bezpieczniejszych regionów Ukrainy.

Czytaj więcej: 

Posłuchaj
00:50 11638578_1.mp3 Wołodymyr Zełenski: Rosjanie już 25. dzień nie mogą znaleźć na Ukrainie osób, które cieszą się z przyjścia ich armii (IAR)

Ukraina walczy z rosyjską inwazją:

nj

Zobacz także

Zobacz także