more_horiz
Wiadomości

Matka napisała na plecach córki jej dane osobowe. Mała Wira z Ukrainy jest już bezpieczna

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2022 19:50
Ukraińska redakcja BBC podała, że dziewczynka, której mama napisała długopisem dane osobowe na plecach, jest razem z nią we Francji. Zdjęcie dziecka stało się jednym z tragicznych symboli wojny Rosji przeciwko Ukrainie - podkreśla serwis.
Dziewczynka, której mama napisała dane osobowe na plecach, jest we Francji
Dziewczynka, której mama napisała dane osobowe na plecach, jest we FrancjiFoto: PAP/EPA/SERGEI ILNITSKI; instagram.com/aleksandra.mako

Na fotografii, która obiegła media społecznościowe na całym świecie, widać plecy dziewczynki z napisanym imieniem i nazwiskiem, datą urodzenia i numerami telefonów na wypadek jeśli jej rodzice zginą w ostrzałach.

Ucieczka z Ukrainy

Dwuletniej Wirze Makowej i jej mamie Saszy udało się uciec; dziennikarze BBC znaleźli je na południu Francji.

W pierwsze dni wojny Sasza bała się, że jej córka zginie albo sama padnie ofiarą agresji rosyjskiej. Przed opuszczeniem domu w Kijowie i próbą ucieczki z ostrzeliwanego miasta matka napisała na plecach dane dziewczynki.

- Najbardziej się bałam, że Wira się zgubi albo my zginiemy, a ona nawet nigdy się nie dowie, kim jest i z jakiej jest rodziny - opowiadała Sasza.

Do Francji Sasza z córką dostały się po długiej i wyczerpującej drodze przez Mołdawię, Rumunię i Belgię. - Z Wirą wszystko w porządku. Jest za mała, by zrozumieć, co się dzieje. (...) - podkreśla matka.

Czytaj także:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

dz

Zobacz także

Zobacz także