more_horiz
Wiadomości

Ukraina przygotowuje się do kontrataku. Chce odzyskać tereny na południu

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 10:00
Ukraiński minister obrony Ołeksij Reznikow poinformował, że Kijów przygotowuje się do kontrataku. W wywiadzie dla brytyjskiego dziennika "Times" szef ukraińskiego MON powiedział, że jego kraj zbiera siły, które odzyskać mają tereny na południu Ukrainy - informuje z Londynu korespondent IAR Adam Dąbrowski.
Ukraiński minister obrony dla The Times - przygotowujemy kontratak
Ukraiński minister obrony dla "The Times" - przygotowujemy kontratakFoto: PAP/EPA/TELEGRAM/V_Zelenskiy_official / HANDOUT

Celem jest wyzwolenie terytoriów nad Morzem Czarnym, kluczowych dla ukraińskiej gospodarki. Ołeksij Reznikow deklaruje, że pomoże w tym wyposażenie, które jego kraj dostał od sojuszników. - Ukraina miała armię jak z ery sowieckiej, broń liczyła sobie 30 lat. Zmieniliśmy to w trzy miesiące - mówi dziennikowi polityk. Podkreśla, że dziś ukraińskie siły liczą około miliona osób: to armia, ale też gwardia narodowa, policja i straż graniczna.

Minister dodaje, że choć NATO przesyła jego krajowi wystarczająco wiele ekwipunku, to często robi to za wolno. - Każdy dzień oczekiwania na haubice oznaczać może stratę setek żołnierzy - zwraca uwagę Ołeksij Reznikow.

"Razem wygramy tę wojnę"

Szef resortu obrony naszych sąsiadów podkreśla dobrą współpracę z Brytyjczykami, szczególnie ministrem obrony Benem Wallacem. Jest przekonany, że narodziła się antykremlowska koalicja, a nawet sojusze Rosji z Węgrami i Kazachstanem są dziś nadwyrężone. - Razem wygramy tę wojnę - deklaruje Ołeksij Reznikow.

Posłuchaj
00:55 11835937_1.mp3 Ukraiński minister obrony - przygotowujemy kontratak. Relacja Adama Dąbrowskiego (IAR)

>>> ATAK NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

dn

Zobacz także

Zobacz także