more_horiz
Wiadomości

Ukraińskie uderzenia w obwodzie chersońskim i ługańskim. Zniszczono dwie rosyjskie bazy

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2022 10:29
Przedstawiciele ukraińskiej armii podali, że siły wojskowe zniszczyły dwie rosyjskie bazy w obwodzie chersońskim i ługańskim.
Ukraina: zniszczono dwie rosyjskie bazy
Ukraina: zniszczono dwie rosyjskie bazyFoto: Командування Повітряних Сил ЗСУ / Air Force Command of UA Armed Forces

Ukraiński ostrzał zniszczył bazy w miejscowościach Łazurne w obwodzie chersońskim i Ałczewsk w obwodzie ługańskim. Celami ataku były: siedziba sztabu, koszary i magazyn. Doszło tam do wielu wybuchów, prawdopodobnie eksplodowała zgromadzona amunicja.

Szturm na Ukrainę trwa

Ukraińskie wojsko odpiera szturmy Rosjan między innymi w Donbasie. Rosyjskie rakiety spadają na obiekty cywilne także w miejscach oddalonych od linii frontu. W ciągu ostatnich godzin Rosjanie ostrzelali miasto Dniepr i Odessę.

Według informacji Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy - najwięcej szturmów Rosjanie dokonują w obwodzie donieckim, w pobliżu z granicami obwodu ługańskiego.

Tam atakowali w kierunku Bachmutu. Ukraińska armia odparła szturmy Rosjan m.in. w okolicy Spirnego, Iwano-Darjiwki, ale też Dolomitnego i Semihirja. Rosjanie wznowili szturm na wuhłehirską elektrociepłownię.

»INWAZJA ROSJI NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny w PolskieRadio24.pl«

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy jest dostępny także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Czytaj więcej:

dn

Zobacz także

Zobacz także