more_horiz
Wiadomości

"Próbują usprawiedliwiać agresora". Zełenski krytycznie o raporcie Amnesty International

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2022 23:16
Prezydent Ukrainy oskarżył Amnesty International o próbę - jak powiedział - "objęcia amnestią" agresora i przerzucenia odpowiedzialności na ofiarę. Chodzi o raport organizacji, w którym zarzuciła iłom Zbrojnym Ukrainy, że tworzą bazy i stanowiska ogniowe na terenie osiedli, czym sprowadzają niebezpieczeństwo na cywilów i łamią prawo konfliktów zbrojnych.
Wołodymyr Zełenski: agresja przeciwko naszemu krajowi jest niczym niesprowokowana i ma charakter terrorystyczny
Wołodymyr Zełenski: agresja przeciwko naszemu krajowi jest niczym niesprowokowana i ma charakter terrorystycznyFoto: Володимир Зеленський/Facebook

- Nie ma i nie może być nawet hipotetycznie żadnego usprawiedliwienia dla jakiegokolwiek rosyjskiego uderzenia. Agresja przeciwko naszemu krajowi jest niczym niesprowokowana i ma charakter terrorystyczny - podkreślił Wołodymy Zełenski w swoim cowieczornym wystąpieniu opublikowanym w mediach społecznościowych. 

- Niemal dwieście obiektów religijnych, kościołów, domów modlitwy z różnych wyznań ostało zniszczonych albo uszkodzonych w wyniku rosyjskich uderzeń. Zniszczonych jest także prawie 900 placówek medycznych i ponad 2200 placówek oświatowych. Dziesiątki uniwersytetów, setki szkół i przedszkoli - mówił.

Czytaj także:

Zełenski przypomina, gdzie atakowali Rosjanie. "Nie ma raportów na ten temat"

Wołodymyr Zełenski dodał, że armia okupanta niejednokrotnie celowo atakowała kolejki stojących ludzi, autobusy ewakuacyjne, przystanki komunikacji miejskiej.

- Rosyjska armia nie powstrzymywała się nawet przed atakami na miejsca pamięci ofiar Holokaustu, cmentarze, obóz dla jeńców wojennych w Ołeniwce. I nie ma raportów na ten temat - dodał.

Posłuchaj
00:23 11875782_1.mp3 Wołodymyr Zełenski: niemal dwieście obiektów religijnych, kościołów, domów modlitwy z różnych wyznań ostało zniszczonych albo uszkodzonych w wyniku rosyjskich uderzeń. Zniszczonych jest także prawie 900 placówek medycznych i ponad 2200 placówek oświatowych. Dziesiątki uniwersytetów, setki szkół i przedszkoli (IAR) 

ms

Zobacz także

Zobacz także