more_horiz
Wiadomości

Papież wezwał do modlitwy za Ukrainę. "Naród nadal cierpi z powodu okrutnej wojny"

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2022 10:52
Podczas spotkania z wiernymi w watykańskiej Auli Pawła VI papież podkreślił, że kieruje swe myśli ku "narodowi Ukrainy, który nadal cierpi z powodu tej tak okrutnej wojny". Ojciec Święty po raz kolejny zapewnił, że myśli o tym kraju i wezwał wiernych do modlitwy.
Papież Franciszek: naród Ukrainy nadal cierpi z powodu okrutnej wojny
Papież Franciszek: naród Ukrainy nadal cierpi z powodu okrutnej wojnyFoto: PAP/EPA/Giuseppe Lami

Na zakończenie audiencji po raz kolejny poprosił o modlitwy za cierpiących. Zachęcił też, by modlić się także za migrantów, którzy "stale przybywają", bowiem w ostatnich tygodniach znacznie nasilił się ich napływ na wybrzeża Włoch.

Kolejną katechezę papież Franciszek poświęcił starości. Jak stwierdził, "roszczenie, by zatrzymać czas, jest nie tylko niemożliwe, jest iluzją". - Starość jest szlachetna, nie potrzebuje makijażu, by pokazać swoją szlachetność. Może ten makijaż jest stosowany, kiedy brak szlachetności - powiedział. Jak wyjaśnił, "czas mija, ale to nie jest zagrożenie, to obietnica".

Okres starości to szczególny czas oczekiwania na spełnienie tej obietnicy, czas, który zbliża nas i innych do królestwa Bożego - wskazał. - Tu, na ziemi - dodał - odbywamy jedynie staż naszej egzystencji. Nasze istnienie, wzrastanie to czas inicjacji do życia, które w Bogu będzie miało swoje spełnienie.

"Nie zaniedbujcie codziennej modlitwy"

Zwracając się do Polaków, papież powiedział: "życzę wam, aby okres wakacji był dla was czasem odpoczynku, ale również okazją do ożywienia więzi z Bogiem i z ludźmi". - Nie zaniedbujcie codziennej modlitwy, uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii i dzielenia czasu z innymi. Kontemplujcie piękno stworzenia, wielbiąc miłość Stwórcy. Niech wam towarzyszy jego błogosławieństwo - dodał. Do Włochów zaapelował, by byli "budowniczymi jedności i pokoju w rodzinie, Kościele i społeczeństwie".

Podczas audiencji papież Franciszek wyraził także bliskość ze wszystkimi, którzy ucierpieli z powodu pożaru w porcie Matanzas na Kubie, a następnie modlił się za ofiary. 

Czytaj także:

ng

Zobacz także

Zobacz także